Artūras Visockis. Jau šią savaitę startavome su nauja informacijos skiltimi „Grįžtu į Marijampolę“

Artūras Visockis. Jau šią savaitę startavome su nauja informacijos skiltimi „Grįžtu į Marijampolę“

Dar pernai metais kalbėdami su aktyviais marijampoliečiais Šimanskiais, gyvenančiais užsienyje, kėlėme klausimą, kuo galėtų prisidėti savivalda palengvinant sąlygas iš užsienio grįžtantiems marijampoliečiams?
Pasitarėme, kad vienas iš pagrindinių klausimų, kurie kyla ketinantiems grįžti į Marijampolę - kur rasti informacijos bei gauti konsultacijų rūpimais klausimais. Kaip, kad pvz. kur ir kaip deklaruoti gyvenamąją vietą, kaip gauti sveikatos priežiūros paslaugas ir t. t.
Mums, gyventiems Lietuvoje, tai atrodo kasdieniai ir paprasti klausimai, o žmogui, kuris pragyveno 10 ar 15 metų kitoje valstybėje, atsakymai į juos tampa nemažu iššūkiu. Ir čia mes galime padėti tikrai.
Netrukus po pokalbio subūrėme kvalifikuotų specialistų darbo grupę, apklausėme emigracijoje gyvenančius žmones, išsiaiškinome kokios informacijos reikia, ją surinkome ir susisteminome bei paruošėme aiškų pateikimą.
Jau šią savaitę startavome su nauja informacijos skiltimi „Grįžtu į Marijampolę“, kurioje galima rasti visą reikalingą informaciją emigracijoje gyvenantiems tautiečiams, svarstantiems grįžimą į Marijampolę. Žmonėms nereikės ilgai ieškoti informacijos šaltinių atskiruose portaluose, jie turės galimybę pasiskambinti nurodytais telefonais ir papildomai pasikonsultuoti.
Tai labai aiškus žingsnis, kuriuo parodome, jog viešosios paslaugos turi būti lengvai prieinamos ir mūsų diasporai. Tai pirmasis žingsnis, matysime, kaip tai veikia ir atsižvelgę į žmonių poreikius plėsime ir tobulinsime informacinę skiltį.
Tikimės, kad ši informacinė platforma padės sklandžiau integruotis grįžus gyventi iš užsienio.

Susiję straipsniai

Close