Artūras Visockis. Visuomeninių komitetų vajus su politinių atskalūnų šešėliu.

Artūras Visockis. Visuomeninių komitetų vajus su politinių atskalūnų šešėliu.

Šiandien jau aiškiai juntamas politinis suaktyvėjimas Marijampolėje, vieši aštresni pasisakymai, straipsniai vietinėje spaudoje, kandidatų prisistatymai, prasidėjusi agitacija ir t. t. Nenuostabu, nenumaldomai artėja savivaldos rinkimai.

Viena aišku, šie rinkimai turės savo bruožą, ateina nepartinių komitetų vajus. Marijampolė ne išimtis, čia taip pat randasi ne vienas toks, kaip grybas po lietaus.

Marijampolės „gelbėtojų“ vis daugėja, kurie ketina prisidengti dabar populiaria nepartiškumo širma. Girdime apie tokius judėjimus, kaip „Ateities Marijampolė“, „Už vieningą Marijampolę“, „Šaukiu aš tautą“ kas žino, gal greitu metu bus dar kažkas naujo. Tačiau tereikia pažvelgti šiek tiek atidžiau, kas šiuos komitetus ar judėjimus inicijuoja ir kuria. Netrukus pamatysime daug senų vietos politikos veidų, kurių ne retas pamėgino ne vieną partiją ir išmainė ne vieną ideologiją dėl galimybės būti valdžioje ir patenkinti siaurus savo interesus.

Deja, optimizmo burbulas pasitinkant nepartinių komitetų dalyvavimą rinkimuose pamažu bliūkšta. Mat graži idėja, sukurti galimybę dalyvauti rinkimuose nepartiniams žmonėms, patampa tik įrankiu seniems politikos atskalūnams siekti valdžios.

Skambūs pasisakymai ir gerai nugludintos tezės gali sužavėti, bet tik iš pirmo žvilgsnio. Komitetai galimai kuriami vieniems rinkimams, mėginant sudaryti įspūdį su ne politiškumo aura, nors už to stovi politikos veteranai su revanšo troškuliu.

Ilgus metus partijos buvo sumenkintos, nenuostabu, visuomenė užsimanė depolitizavimo ir pratrūko judėjimais bei komitetais. Vienadienės demokratijos išraiškos be aiškios kontrolės ir didesnės atsakomybės prieš žmones nebūtinai atneš daugiau demokratijos. Dabar jau vis garsiau Prezidentė kalba apie tvarią partinę sistemą, kuri tiesiogiai užtikrina demokratinius principus valstybėje.

Savivaldos rinkimai labai svarbūs, nes čia priimami sprendimai mus visus liečia tiesiogiai. Linkiu  neapsigauti gražiais blizgučiais, nes išvyniojus galima rasti gerokai pasenusį turinį. Renkantis geriausią variantą, kviečiu įsigilinti į LSDP programines nuostatas ir rinktis idėjas bei laiko patikrintą socialdemokratų sąrašą.

Susiję straipsniai

Close