Atidarytas Šunskų fazanynas

Atidarytas Šunskų fazanynas

Spalio 11 d. savo vartus lankytojams atvėrė Šunskų fazanynas. Fazanai - Šunskų simbolis, įtvirtintas miestelio herbe. Šiandien ši miestelio simbolika įgavo realią prasmę, nes pastatytas ir atidarytas fazanynas, kuriame edukaciniais tikslais veisiami fazanai ir kiti paukščiai. Nuo šiol visi norintys galės jame apsilankyti, pasigrožėti šiais paukščiais ir turės galimybę išgirsti pasakojimus apie fazanų gyvenimą.
Fazanyno atidaryme dalyvavo gausus būrys svečių ir mažieji gamtos mylėtojai. Pirmieji vartus į naują retą ir patrauklų objektą vartus atrakino ir juos atvėrė Savivaldybės merė Irena Lunskienė ir šios gražios idėjos autorius bei įgyvendintojas - Šunskų seniūnijos seniūnas Rimantas Lekeckas.
2008 m. patvirtintame Šunskų herbe, pavaizduoti trys fazanai simbolizuojantys tris dorybes - tikėjimą, viltį ir meilę, o juodos spalvos fonas simbolių kalboje įkūnija išmintį, išsilavinimą, bei derlingas žemes. Šunskų seniūnijos seniūnas Rimantas Lekeckas džiaugiasi, kad pavyko realizuoti Šunskų fazanyno viziją. Jo manymu, Šunskai taps išskirtine vieta Lietuvoje, kur bus galima susipažinti ne tik su medžiokliniais fazanais įkurdintais šiuolaikiškame statinyje, bet ir su kitais fazaninių paukščių šeimos porūšiais, kurie mūsų šalyje yra retai auginami. Duris atvėrusiame Šunskų  fazanyne šiuo metu jau gyvena 16 rūšių, arti šimto fazanų.
Šunskų fazanyno vizijos buvo pradėtos realizuoti parašius projektą „Šunskų kaimo bendruomenės, viešosios erdvės sutvarkymas”, kuris 2016 m. rugsėjo mėnesį pradėtas įgyvendinti, finansuojant  LR Žemės ūkio ministerijai pagal veiklos sritį ,,Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“.
2017 m. spalio mėnesį fazanyno voljeruose pirmieji apsigyveno ilgamečio Marijampolės savivaldybės mero Vidmanto Brazio auginti 7 fazanai, kuriuos Šunskų kaimo bendruomenei padovanojo jo žmona Birutė Brazienė. Keletą mėnesių, kol buvo pilnai įkurti fazanyno voljerai, šviesaus atminimo mero augintus fazanus globojo Gustabūdžio kaimo gyventojai Teresė ir Kęstutis Pėteliai. Gražuolius paukščius bendruomenei dovanojo Obelinės kaimo gyventojas Linas Flėderis, marijampolietis Alvydas Stagniūnas, bei Lietuvos Respublikos seimo narys Kęstutis Mažeika. Iš Lenkijos paukščių veislyno atkeliavo retesni paukščiai, kuriuos įsigyjant geranoriškai tarpininkavo Alvydas Stagniūnas.
Fazanyno atidaryme dalyvavę Savivaldybės mero pavaduotojai Povilas Isoda ir Romualdas Makauskas, tarybos nariai – Alvydas Kirkliauskas, Darius Kemeraitis ir Artūras Visockis, Jonas Grabauskas, Metas Ražinskas, Eugenijus Kurtinaitis, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Arvydas Bajoras, Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Mindaugas Lelešius džiaugėsi, kad bendruomenių projektai gražina miestelius, seniūnijas ir sukuria patrauklius objektus, kuriuose mielai lankosi savivaldybės gyventojai ir svečiai. Su puikiu projekto įgyvendinimu Šunskų seniūnijos seniūną R. Lekecką ir bendruomenę sveikino savivaldybės seniūnai, socialiniai partneriai - Marijampolės sav. Mokolų progimnazijos ir Suvalkijos socialinės globos namų atstovai bei kiti svečiai.
Šunskų  fazanyne, įsikūrusiame Marijampolės savivaldybėje Šunskų miestelyje prie parko, lankytojai laukiami nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 30 d. (atsižvelgiant į oro sąlygas), darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. Lankytojų grupės priimamos su edukaciniu pasakojimu. Dėl apsilankymo su grupe prašome skambinti tel. nr. 8-614-43086. Dėl fazanyno lankymo savaitgaliais, prašome skambinti tel. nr. 8-654-42641

Marijampolės savivaldybės komunikacijos skyriaus informacija

Close