Daugiabučių namų gyventojams mažės mokestis už techninę priežiūrą

Daugiabučių namų gyventojams mažės mokestis už techninę priežiūrą

Marijampolės savivaldybės taryba patvirtino Marijampolės savivaldybės daugiabučių namų maksimalius techninės priežiūros tarifus. Ankščiau gyventojai mokėdavo bendrą mokestį, į kurį įeidavo mokestis techninei priežiūrai ir kaupiamasis daugiabučio gyvenamojo namo priežiūros minimalių darbų mokestis. Dabar gyventojai kaups daugiabučio gyvenamojo namo eksploatacijos mokestį atskirai nuo techninės priežiūros įmokų ir tai įneš daugiau skaidrumo.

Remiantis naujomis skaičiuoklėmis pagal nustatytas formules, mokestis už techninę priežiūrą sumažės apie tris kartus. Anksčiau gyventojai mokėjo apie 5-6 centus už vieną kvadratinį metrą naudingo gyvenamojo ploto, dabar mokės -  1,4-1,7 centus.

Nuolatinis daugiabučio namo būklės vertinimas ir jos stebėjimas yra svarbus eksploatacijos elementas. Jeigu daugiabučiame name įtruks siena ar prakiurs stogas – atsakomybė kris techninės priežiūros specialistui ir administruojančiai įmonei. Techninės priežiūros specialistai vertindami namo būklę ir vesdami priežiūros dokumentaciją privalo nedelsiant informuoti administratorių apie galimą pavojų gyventojams dėl pastato naudojimo netinkamumo ar būtinų skubos tvarka atlikti darbų.

Tačiau nepaisant visų pakeitimų, daugiabučių namų gyventojai išlieka savo turto bei paties daugiabučio namo šeimininkais. Techninei priežiūrai apžiūrėjus ir konstatavus, kad yra vienokių ar kitokių problemų – jų taisymui bus naudojamos pačių gyventojų kaupiamos lėšos, taip kaip ir buvo iki šiol.

Pagrindinis skirtumas yra tas, kad tris kartus sumažėjus įmokoms už privalomąją gyvenamojo namo techninę priežiūrą, gyventojai galės bendru susitarimu padidinti arba pamažinti pagal reikalingumą įmokas į kaupiamųjų lėšų fondą, kurį bus galima naudoti statinio remontui ir defektų taisymui.

Marijampolės savivaldybės administracijos komunikacijos skyriaus informacija

Close