Jau 25-ąjį kartą norvegai iš Leša savivaldybės atvyksta su dovanomis

Jau 25-ąjį kartą norvegai iš Leša savivaldybės atvyksta su dovanomis

Marijampolės miestas partneris Leša (Lesja) turi sektiną tradiciją – kasmet, artėjant Kalėdiniam laikotarpiui, šios savivaldybės vaikai su dideliu džiaugsmu ruošia dovanėles ir siunčia marijampoliečiams. Ši graži akcija tęsiasi jau 25 metus ir nors per šį laikotarpį pasikeitė kartos – tradicija niekur nedingo. Kiekvieną gruodžio mėnesį mažieji norvegai įpareigoja suaugusiuosius jų dovanėlės pristatyti į Marijampolę.

Šią tradiciją, jau keletas metų, papildo dar viena graži iniciatyva – kasmet Lešos savivaldybė skiria tam tikrą pinigų sumą, už kurią sunkiai besiverčiančioms šeimoms nuperkama pačių reikalingiausių daiktų namams. Vienas šeimas pasiekia vaikiškos lovytės, kitas – šaldytuvai, dar kitas – skalbimo mašinos ir kt.

Šiemet atvykę mūsų draugai apsilankė atvirame jaunimo centre, susitiko su Marijampolės savivaldybės mere Irena Lunskiene, užsuko į Sasnavos vaikų ir jaunimo gerovės centrą „Židinys“ ir susipažino su gražia, keturis vaikučius auginančia šeima, kuriai praėjusiais metais padovanojo labai reikalingą skalbimo mašiną. Nors itin prastos oro sąlygos sutrukdė aplankyti dar keletą vaikų dienos centrų – dovanėlės vaikučius vis tiek pasieks.

Prieš išvykdami svečiai turėjo galimybę pamatyti mūsų Kalėdinės eglės įžiebimo šventę ir pripažino, kad tokių įspūdingų renginių jų šalyje nebūna.

Marijampolės savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija

Close