Liudvinavo seniūnija - konkurso „Valstybę kuriame mes“ laureatė

Liudvinavo seniūnija – konkurso „Valstybę kuriame mes“ laureatė

Kovo 20 d. Prezidentūroje buvo apdovanotos nacionalinio Lietuvos seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame mes“ laureatai. Lietuvos šimtmečiui skirto konkurso nugalėtojus ir susirinkusiems savivaldybių vadovus, seniūnijų atstovus pasveikino konkurso globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, bei Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Liudvinavo seniūnijai už įvairių bendruomeniškų veiklų organizavimą, saugios kaimynystės iniciatyvų skatinimą, socialinės atskirties grupių įtraukimą į bendruomenės veiklas įteikta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nominacija „Už saugią Lietuvą”. Seniūnija apdovanota Padėkos raštu ir ministerijos pinigine premija.

Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo Savivaldybės merė, buvusi ilgametė Liudvinavo seniūnė, Irena Lunskienė, dabartinė seniūnė Jolanta Maceikienė bei seniūnijos darbuotojos.

„Labai džiaugiamės įvertintomis seniūnijos pastangomis kurti saugią, gražią ir gerą gyvenamąją aplinką savo bendruomenės žmonėms. Dėkojame, kad seniūnijų ir čia veikiančių įstaigų darbas, vienijantis gyventojus bendrai veiklai puoselėjant tradicijas ir bendruomeniškumą, padedant spręsti socialines problemas bei seniūnijose vykstantys pokyčiai darantys kiekvieną savivaldybę ir visą Lietuvą gražesnę, darnesnę, aktyvesnę ir saugesnę yra matomi ir girdimi. Kūrybiškumas, bendruomeniškumas ir darnus visų darbas kuria Lietuvą, todėl tęskime gražius darbus“, – sakė renginyje kalbėjusi Liudvinavo seniūnė  J. Maceikienė.

Iš 60 Lietuvos savivaldybių 500 seniūnijų konkursui buvo pateiktos 67 paraiškos, kuriose šalies seniūnijos pristatė per pastaruosius penkerius metus nuveiktus darbus, padėjusius suvienyti bendruomenę, įtraukti jos gyventojus į įvairias veiklas ir atnešusius gerų ir gražių  pokyčių seniūnijos gyvenime. Iš 35 savivaldybių konkurse dalyvaujančios seniūnijos varžosi dėl keturių nominacijų nugalėtojo vardo – „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui”, „Už tautinės savimonės puoselėjimą”, „Už kūrybiškumo ugdymą”, „Už saugią Lietuvą”.

Šimtmečio proga organizuoto konkurso nugalėtojomis išrinktos ir premijomis apdovanotos trylika šalies seniūnijų: Liudvinavo (Marijampolės sav.) Lukšių  ir Griškabūdžio (Šakių r.), Vabalninko (Biržų r.), Kepalių (Joniškio r.), Aukštadvario (Trakų r.), Rusnės (Šilutės r.), Viešvilės (Jurbarko r.), Zapyškio (Kauno r.), Seirijų (Lazdijų r.),  Betygalos (Raseinių r.), Panemunės (Kauno m.) ir Viečiūnų (Druskininkų sav.).

Konkursas, kuri inicijavo Kultūros ministerija, siekdama skatinti bendruomeniškumą, stiprinti vietos savivaldą sutelkti seniūnijas kultūrinėms, pilietinėms iniciatyvoms, stiprinančioms valstybingumą, suteikti galimybę seniūnaitijoms, miestų, kaimų ir miestelių bendruomenėms, seniūnijų teritorijose veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms, įstaigoms ir institucijoms, kraštiečiams, verslui atskleisti savo kūrybines iniciatyvas, pilietinę savimonę ir patriotinę dvasią, puoselėti istorinį kultūrinį paveldą, didinti kultūros bei socialinių paslaugų prieinamumą vietos gyventojams, buvo organizuotas pirmą kartą

Konkurso partneriai – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Žemės ūkio ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija.

Daugiau nuotraukų rasite: albume

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyriaus informacija

Close