Liudvinavo seniūnija - nacionalinio seniūnijų konkurso nominantė

Liudvinavo seniūnija – nacionalinio seniūnijų konkurso nominantė

Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje lapkričio 6 d. įvykusiame nacionalinio seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame mes" padėkos renginyje Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio padėka už nuoširdžią, aktyvią ir prasmingą veiklą, už pilietinių ir kūrybinių iniciatyvų skatinimą, vietos savivaldos stiprinimą, seniūnijos bendruomenės telkimą bendrai veiklai bei sėkmingą dalyvavimą minėto konkurso antrajame etape apdovanota Liudvinavo seniūnija. Seniūnė Jolanta Maceikienė iš renginio parsivežė ir dailininkės Linos Kalinauskaitės kurtą Medalį Lietuvos Valstybės Atkūrimo Šimtmečiui paminėti. Iškilmėse Vyriausybės rūmuose dalyvavo pats Ministras Pirmininkas S. Skvernelis, kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonsson, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, apdovanotų seniūnijų savivaldybių vadovai, bendruomenių nariai.

Liudvinavo seniūnija įvertinta kartu su kitomis 32 šalies seniūnijomis (Lietuvoje yra iki 600 seniūnijų), kurios gerai pasirodė pateikusios pastarųjų penkerių metų darbus, veiklos rezultatus, akcentuojant, kas seniūnijos gyvenime, jos aplinkoje pasikeitė, kokias problemas pavyko išspręsti, kaip seniūnija sugebėjo suvienyti seniūnijos teritorijoje gyvenančią bendruomenę ir kiek gyventojų įtraukta į aktyvią veiklą. Trečiame konkurso etape, kuris vyks kitąmet, bus atrinkti nominantai pagal keturias nominacijas: „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui”, „Už tautinės savimonės puoselėjimą”, „Už kūrybiškumo ugdymą”, „Už saugią Lietuvą”.

Nacionalinis seniūnijų konkursas - vienas iš valstybės atkūrimo programos renginių, skirtų skatinti bendruomeniškumą, telkti žmones bendrai veiklai, stiprinti vietos savivaldą. „Lietuva nėra vien tik Vilnius. Savaitgaliais ar kitą dieną išvykęs iš sostinės atsigaunu", - renginyje sakė Ministras Pirmininkas S. Skvernelis. Jo teigimu, šis konkursas tik patvirtino, kad šalies seniūnijose gyvena labai kūrybingi, puikūs žmonės, kad turime stiprias bendruomenes, kurios neleis Lietuvai „išsibėgioti".

Liudvinavo seniūnija paskelbta 2019 m. šalies mažąja kultūros sostine. tad jau dabar turi planų ir idėjų, kaip patraukti visos Lietuvos dėmesį į savo istoriją, kultūrą ir žmones.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Close