Marijampolės ligoninėje tradiciškai papildyta Mamų skrynia

Marijampolės ligoninėje tradiciškai papildyta Mamų skrynia

Jau dešimtus metus Marijampolės ligoninės organizuojama socialinė akcija „Mamų skrynia“ šiemet vėl sulaukė vietos bendruomenės rūpesčio. Palydėjus simbolinius Tris karalius sausio 7-osios rytmetį į ligoninę susirinko aktyviausi šios akcijos, kurios metu dovanojami naujagimių rūbeliai, sauskelnės, lovytės, vežimėliai, žaislai, rėmėjai. Visas suneštas dovanas ištisus metus Akušerijos ginekologijos skyriaus personalas dalina sunkiau besiverčiančioms arba daugiavaikėms naujagimio susilaukusioms šeimoms. Šiemet kaip ir kasmet „Mamų skryniai“ dovanų skyrė Marijampolės savivaldybė bei Trečiojo amžiaus universitetas.

„Mamos naudojasi šiuo gerumu, šia pagalba, daikteliai iškeliauja ir į kitus miestus“, - neslėpė skyriaus vedėja Lina Jucienė, džiugiai pasakojusi apie šeimą iš Vilniaus, atvykusią gimdyti būtent Marijampolės ligoninėje dėl jos Naujagimiui palankios ligoninės vardo. Pernai skyriuje gimė 369 naujagimiai, ir tikrai kai kurioms mamoms reikėjo padėti apsirūpinti būtiniausiomis priemonėmis. Anot medikių, vienos pagimdžiusios moterys drąsiai prašo pagalbos, kitas reikia paskatinti. Ligoninės skyriuje mažyliams skirtus daiktus galima palikti ištisus metus.

Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė padėkojo ligoninei už gražią iniciatyvą ir visiems, kurie prie jos prisideda. „Solidarumas prasideda tada, kai pažiūri į šalia esantį ir pasakai: „Imk – tau reikia labiau“, o dar labiau džiugina tai, kad vis dažniau atsiranda galimybė daikteliais pasidalinti ne tik su tais, kuriems to labai reikia, bet ir plačiau, - kalbėjo merė. Jos įsitikinimu, geri darbai plinta ir rūpestis, kad ir ne savo kūdikėliais, augs bei duos naudos.

Merės pavaduotojas Povilas Isoda, pats prieš pora metų būtent šioje ligoninėje sulaukęs šeimos pagausėjimo, neslėpė džiugesio, kad iš aplinkinių dažnai girdi tik pagyras Marijampolės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriui, jo moderniai įrangai ir ypatingai profesionaliam personalui.

Nuolat akcijoje dalyvaujanti Daiva Pankauskienė pasidžiaugė senjorių iš Trečiojo amžiaus universiteto ir jos sielos Onos Sakalauskienės plačia širdimi, kurios jau nuo rudens pradeda aktyviai ruoštis šiai akcijai.

Pristatydama akcijos „Mamų skrynia“ idėją Marijampolės ligoninės direktorė Audronė Kuodienė, kurios galvoje dar 2009 metais užgimė sumanymas, kaip gali padėti mama mamai, teigė, jog tai buvo naujiena Lietuvos ligoninėse. Apibendrindama akcijos reikšmę A. Kuodienė pasakė: „Tie, kas moka dalintis, yra dideli“. Kviečiame auginti save, o tą padaryti nėra sudėtinga. Atneškite jums nereikalingus kūdikiams skirtus daiktus, rūbus, sauskelnes į Marijampolės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyrių. Ligoninės darbuotojai mielai priims paklausą turinčius ir didesnius daiktus: vežimėlius, lovytes, vystymo stalus.

Marijampolės savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija

Close