Marijampolės savivaldybės gyventojams teikiama nemokama pirminė teisinė pagalba

Marijampolės savivaldybės gyventojams teikiama nemokama pirminė teisinė pagalba

Marijampolės savivaldybėje deklaravusiems gyvenamąją vietą arba faktiškai čia gyvenantiems asmenims savivaldybės administracijoje teikiama nemokama pirminė teisinė pagalba, finansuojama iš valstybės biudžeto. Teisės skyriaus duomenimis, kas mėnesį pirminės teisinės pagalbos kreipiasi per šimtą savivaldybės žmonių.

Per pastarąjį pusmetį ketvirtadalis besikreipusiųjų ieškojo pagalbos sprendžiant šeimos teisinius santykius. Dažniausi santuokos nutraukimo, išlaikymo peržiūrėjimo, gyvenamosios vietos ar tėvystės nustatymo klausimai. Apie dešimtį procentų interesantų prašė išaiškinti antstolių veiksmus. Tokiais atvejais dažniausiai rašyti raštai antstoliams dėl išskaitų, dėl galimybės juos sumažinti. Apie dešimtadalį besikreipusių asmenų domino baudžiamosios teisės ar darbo teisiniai santykiai, tokie kaip ikiteisminio tyrimo nutraukimo pagrįstumo, darbo sutarties nutraukimo teisėtumo, išeitinių išmokų, įspėjimo nutraukti darbo sutartį ir kiti atvejai. Pasitaiko atvejų, kai prašoma teisinės pagalbos sprendžiant neveiksnumo, globos nustatymo ir globėjo paskyrimo, rūpybos ir rūpintojo paskyrimo klausimus. Taip pat marijampoliečiai kartais kreipiasi dėl teismo sprendimų išaiškinimo, apskundimo ar dėl sutarčių aiškinimo. „Smagu, kai galime realiai padėti", - sako Teisės skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Liaukuvienė. Ji prisimena rugpjūčio mėnesio atvejį, kai į jos kabinetą atėjo jauna šeima, kuri jautėsi apgauta buto savininkės dėl nuomos sutarties nesilaikymo. Administracijos darbuotojai pavyko susisiekti su nuomotoja ir tarpininkaujant išspręsti abiem pusėms kilusį ginčą taikiai.

Pirminė teisinė pagalba - tai teisinė informacija, teisinės konsultacijos ir dokumentų, skirtų valstybės ir savivaldybių institucijoms, išskyrus procesinius dokumentus, rengimas, patarimai dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmai dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimas.

Marijampolės savivaldybės gyventojams nemokama pirminė teisinė pagalba teikiama Savivaldybės administracijos (Marijampolė, J. Basanavičiaus a. 1) 1 aukšte 108 kabinete pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 8 val. iki 17 val., antradieniais - nuo 7 val. iki 17 val., ketvirtadieniais - nuo 8 val. iki 18 val. penktadieniais - nuo 8 val. iki 15.45 val. Tel. 90 007, el. p.: teis.pagalba@marijampole.lt arba egle.liaukuviene@marijampole.lt.

 

Marijampolės savivaldybės komunikacijos skyriaus informacija

Close