P. Isoda: „Kultūros darbuotojai nusipelnė didesnių atlyginimų“

P. Isoda: „Kultūros darbuotojai nusipelnė didesnių atlyginimų“

Ši Vyriausybė, eidama į rinkimus, buvo prisižadėjusi kelti kultūros darbuotojų atlyginimus. To nesulaukę kultūros darbuotojai susivienijo ir susirinko į protestą prie Vyriausybės priminti rinkiminius pažadus. Ministerijai nebuvo kur trauktis, teko pradėti ieškoti sprendimų.
Praeitą savaitę kultūros ministrė, susikvietusi savivaldybių merus, kalbėjo apie kultūros darbuotojų atlyginimų kėlimą. Kaip jau ne kartą buvo - žadėti lengva, o pakelti sunkiau, ir kai ateina laikas tai daryti, tuomet reikia savivaldybių pagalbos. Savivaldybių valdžios atstovai buvo pakviesti pasirašyti memorandumą, kuriuo įsipareigoja skirti papildomą finansavimą savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams. Skirti tiek pat, kiek ir Kultūros ministerija. Preliminariai sutarta, kad tiek ministerija, tiek savivaldybė turėtų skirti papildomai po 19 eurų, iš viso darbuotojui nuo kitų metų alga turėtų kilti 38 eurais per mėnesį. Puikiai suprantame, kad kultūros darbuotojai gauna labai mažus atlyginimus, o darbą atlieka sunkų, reikalaujantį daug pastangų, sudėtingų kūrybinių sprendimų, ieškojimų ir ilgo pasiruošimo. Dažnai tenka dirbti vakarais, savaitgaliais ar švenčių dienomis. Suprasdama sudėtingą kultūros darbuotojų situaciją, Marijampolės savivaldybė prisijungė prie memorandumo. Mes, savivaldybės vadovai, sieksime įtikinti tarybos narius, kad tvirtinant kitų metų biudžetą kultūros ir meno darbuotojams būtų numatytas papildomas finansavimas didinti atlyginimus.
Žinoma, svarbiausia, kad nesusidarytų situacija, panaši į tą, kurią stebime įvedus mokytojų etatinį atlyginimą - vieniems alga kilo keliomis dešimtimis eurų, o kitiems mažėjo daugiau nei pusantro šimto eurų.
Atlyginimus kelti reikia visiems kultūros darbuotojams be išimties. Jeigu Vyriausybė savo pažadus tęsės, tai net neabejoju, kad savivaldybės taryba tikrai pritars algų kėlimui. Nors ir ne tokiu dideliu mastu, kokio reikėtų, bet tai būtų pirmas realus žingsnis prisidedant prie kultūros darbuotojų materialinės gerovės augimo.

Neatlygintina politinė reklama

Susiję straipsniai

Close