Povilas Isoda. Mažinamas mokestis už žemės ūkio paskirties žemę!

Povilas Isoda. Mažinamas mokestis už žemės ūkio paskirties žemę!

Šiandien rytiniame pasitarime kartu su kitais savivaldybės vadovais aptarėme šiuo metu opią problemą – kelis kartus padidėjusį mokestį už žemę. Marijampolės socialdemokratų frakcija, suprasdama, kad ūkininkai pora metų yra labai nukentėję nuo sudėtingų klimato sąlygų ir gamtos stichijų, teiks siūlymą Marijampolės savivaldybės tarybai artimiausiame posėdyje priimti žemės mokesčio lengvatą už žemės ūkio paskirties žemę.

Šiandien pat susitikome su Marijampolės savivaldybės ūkininkais, savivaldybės administracijos žemės ūkio skyriaus vadovu, Ūkininkų sąjungos pirmininku ir aptarėme šią situaciją. Susitikime dalyvavę ūkininkai teigė, kad teigiamai vertina tokį siūlymą, nes jiems tai bus nemaža pagalba po tokių sudėtingų metų. Siūlysime, kad lengvata siektų 30 - 40 proc. Atlikus detalią analizę, bus pateiktas tikslus skaičius.

Lengvatos svarstymo klausimas bus teikiamas tarybai lapkričio pabaigoje vyksiančiam posėdžiui. Kadangi žemės mokestis turi būti sumokėtas iki lapkričio 15 d., ūkininkai privalo gautas sumas sumokėti iki numatyto termino (lapkričio 15 d.), kad jiems nebūtų skaičiuojama delspinigiai už pradelstą laiką. Tarybai lapkričio pabaigoje pritarus mokesčio lengvatai, Mokesčių inspekcija perskaičiuos mokesčius ir visiems žemės savininkams bus pažymėtos permokos.

 

Politiką galite sekti Facebooke

Susiję straipsniai

Close