Socialdemokratai siūlo ženklesnę paramą rajonų ligoninėms: jas reikia stiprinti, o ne uždarinėti

Socialdemokratai siūlo ženklesnę paramą rajonų ligoninėms: jas reikia stiprinti, o ne uždarinėti

Seimo socialdemokratų frakcija registravo siūlymą Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui, pagal kurį būtų skirta papildomai 50 milijonų eurų tam, kad mažosios rajonų ligoninės nebūtų uždarytos, o gyventojams išliktų galimybė gauti svarbiausias sveikatos priežiūros paslaugas ten, kur gyvena.

„Dabar valstybė, deja, neužtikrina vienodų sveikatos priežiūros sąlygų savo gyventojams. Penkių kaimiškųjų rajonų gyventojų  mirtingumas yra pusantro karto didesnis nei Vilniaus ir Kauno gyventojų. Tų rajonų gyventojų sveikata yra prastesnė nei didžiųjų miestų gyventojų ir dėl to, kad ten sunkiau gauti medicinos paslaugas. Didžiausias mirtingumas buvo savivaldybėse, kur sveikatos prieinamumas yra prastas. Laikomasi tokios sveikatos politikos, kad rajonuose žmonėms gydytis vis mažiau galimybių. Todėl matome poreikį papildomomis lėšomis pastiprinti rajonų ligonines“, - sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

Žmonėms turi būti užtikrinta būtinoji medicininė pagalba, kur jie begyventų.

Socialdemokratai savo siūlymu siekia užtikrinti, kad visi Lietuvos gyventojai būtų lygūs ligos akivaizdoje. Tam yra būtinos papildomos investicijos.

„Žmonėms turi būti užtikrinta būtinoji medicininė pagalba, kur jie begyventų. Dabar net skubios pagalbos teikimui kaimiškuose regionuose pinigų neužtenka. Būtina skirti papildomai. Taip pat reikia sukurti patrauklias sąlygas, kad į rajonus atvyktų dirbti jaunų specialistų, medikų“, - sako Seimo narė Rasa Budbergytė.

Šiuo metu maždaug dešimčiai mažesnių rajonų ligoninių gresia uždarymas dėl lėšų trūkumo.

Susiję straipsniai

Close