Rudens atostogos išnaudoti kitaip pakvietė projektas „Pažink Marijampolę!“

Rudens atostogos išnaudoti kitaip pakvietė projektas „Pažink Marijampolę!“

Spalio 28-30 dienomis Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininkė Jurgita Mikulionė kartu su skyriaus jaunimu organizavo projektą „PAŽINK MARIJAMPOLĘ“. Jo tikslas – suburti moksleivius, studentus ir iniciatyvųjį jaunimą, smalsiai besidomintį vietos savivalda, valstybės tarnautojų darbu, verslu bei siekiantį išbandyti ir atrasti save.

Pirmoji projekto diena ypatinga, kadangi ji prasidėjo Marijampolės miesto savivaldybėje, projekto dalyviai susitiko su meru Povilu Isoda. Meras papasakojo apie save, mero darbą ir atsakomybę, iššūkius su kuriais susiduria darbe, o jaunimui palinkėjo būti aktyviais ir pilietiškais savivaldybės bendruomenės gyvenime. Popietė Marijampolės savivaldybės tarybos posėdžių salėje, kur su aktyviais projekto „PAŽINK MARIJAMPOLĘ“ dalyviais buvo imituojamas tarybos posėdis ir svarstomos jaunimui aktualios temos, kalbėta ir diskutuota apie patyčių ir smurto prevenciją, apie tai, ko reikėtų Marijampolės miesto jaunimui ir kt.

Dieną užbaigta tikru Marijampolės savivaldybės tarybos posėdžiu. Jaunimas pamatė tarybos sudėtį, darbo tvarką, kaip teikiama, rengiama, registruojama ir svarstoma tarybos posėdžių darbotvarkė, kaip priimami įvairūs miestui aktualūs sprendimai.

Antroji projekto diena buvo dar įdomesnė.Su dalyviais lankėmės Marijampolės apskrities vyriausiame policijos komisariate. Jaunuoliai, kurie jau renkasi arba artimiausiu metu rinksis profesiją, aktyviai domėjosi policijos vykdomomis funkcijomis, turėjo galimybę išbandyti kriminalistinių tyrimų skyriaus pareigūnų darbo priemones, atsisėsti į šiuolaikinius policijos automobilius ir pamatyti juose esančią įrangą, taip pat jiems buvo parodytos laikino sulaikymo kameros, atsakyta į jaunimui rūpimus klausimus.

Buvo aplankyta ir Marijampolės greitosios medicinos pagalbos stotis, kur specialistai parodė specialųjį transportą pagalbai teikti, įrangą, pristatė įstaigą, atliekamas funkcijas, aktyvų jaunimą išmokė, kaip atgaivinti sąmonės netekusį žmogų bei naudotis defibriliatoriumi.

Aplankyta UAB „Stevila“, kurios darbuotojai pristatė bendrovės veiklą, specifiką, supažindino su bendrovės įkūrimo istorija, veikla, plėtra.

Aplankyta ir langų gamybos milžinė „Dovista“, kuri sužavėjo inovatyviomis technologijomis ir tuo, kad saugumas, šioje bendrovėje yra svarbiausias dalykas.

Projektas užbaigtas vizitu į Marijampolės socialinės pagalbos centro Bendruomeninius šeimos namus, kur socialinė darbuotoja Renata Gavėnienė, papasakojo apie kompleksinių paslaugų teikimą Marijampolės savivaldybės gyventojams. Atvejo vadybininkai supažindino projekto dalyvius apie pagalbą šeimoms ir jų vaikams.

Jaunimas aplankė ir ypatingą, įdomų, istorinę ir kultūrinę reikšmę turintį Lietuvos prezidento Kazio Griniaus muziejų, kurio vadovė pristatė prezidento biografiją ir kitus įdomius faktus apie K. Grinių.

Aplankyta inovatyvi „Lispa“ mokykla, kur moksleiviai turėjo galimybę patys sukurti ir lazerio pagalba pasigaminti magnetukus.

Įsimintinas laikas, įspūdžiai jaunimui išliks ilgam, įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės vainikavo projektą. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Organizatorių informacija

Close