Socialdemokratai kovoja už kompensacijas savivaldybėms, netekus dalies GPM pajamų

Socialdemokratai kovoja už kompensacijas savivaldybėms, netekus dalies GPM pajamų

Socialdemokratai Seime kovoja, kad savivaldybėms būtų kompensuota už nuostolius, patiriamus dėl „valstiečių“ įvykdytos mokesčių reformos, kai savivaldybės neteko dalies įplaukų iš gyventojų mokamo pajamų mokesčio (GPM). Seimas pritarė, kad verta svarstyti socialdemokratų siūlymą – kompensuoti savivaldybėms 80 proc. netenkamų GPM pajamų.

„Pagal įstatymą centrinė valdžia, daranti reformas, turi kompensuoti 100 proc. netenkamos sumos. Kol kas ji kompensuoja tik pusę savivaldos patiriamų nuostolių, todėl mes Seime pasiūlėme kompromisinį variantą – 80 proc., nes savivaldybės jau dabar yra patekusios į savotišką krizę“, – sako Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūnas J. Sabatauskas.

Savivaldybėms per šį laikotarpį buvo priskirta papildomų naujų funkcijų ir prievolių, nepaisant to, kad pinigų trūksta paprastoms reikmėms, t. y.  transportui, socialinėms, sveikatos, švietimo paslaugoms.

„Valstiečių mokesčių reforma – akivaizdus pinigų perdėjimas iš vienos kišenės į kitą. Sumokėdami mažiau mokesčių, gyventojai gauna truputį didesnes algas, bet į savivaldybių biudžetus ateina mažiau pinigų. Tokia reforma atsisuka antru galu prieš tuos pačius gyventojus, kai jiems patiems tenka susimokėti už sveikatos priežiūros paslaugas ar vaikų būrelius. Dabar Seime tenka kovoti, ieškoti kompromiso, kad savivaldybėms būtų kompensuoti patiriami nuostoliai. Tik tuomet gyventojai galėtų tikėtis įprastų paslaugų iš savivaldos“, – sako socialdemokratas Juozas Olekas.

Susiję straipsniai

Close