Seimas neturi užsiimti paminklų statyba ar griovimais

Seimas neturi užsiimti paminklų statyba ar griovimais

Socialdemokratai nepalaiko iniciatyvos rinkti parašus dėl Vyčio paminklo statymo Lukiškių aikštėje. Seimo socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Julius Sabatauskas sako nepasirašysiąs po rezoliucija ne dėl to, kad nepritaria Vyčio paminklo idėjai, o dėl to, kad architektūrinius sprendimus, istorinį ar meninį įprasminimą turi įvertinti ir sprendimus priimti specialistai ir gyventojai, o ne politikai Seime.

„Įvyko teisėtas konkursas. Projektai buvo pateikti viešai. Variantus įvertino ir ekspertai, ir gyventojai. Turime rezultatą. Nesuprantu, kodėl dabar Seimo politikai blaškosi su tais parašais. Argi Seimas turi imtis veiksmų, priiminėti įstatymus, kad teisėto konkurso rezultatai būtų anuliuoti?“ – klausia Seimo narys J. Sabatauskas.

„Jau įvyko penki ar šeši konkursai memorialui kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę. Liūdniausia, kad dėl nesibaigiančių ginčų tiek dėmesio pritraukusi sostinės aikštė tebėra tuščia. Matyt, taip ir pasitiksime valstybės šimtmetį, kol nepradėsime pagaliau gerbti kompetentingų institucijų sprendimų, - parašų rinkimo akciją Seime komentuoja Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Seimo socialdemokratus labiausiai neramina pati tendencija - į Seimą perkelti visiškai šiai institucijai nepriklausančius sprendimus.

„Kaip Seimas dabar atrodytų po laimėjusio projekto autoriaus – jauno menininko žodžių, kad net nesitikėjo laimėti konkursą be jokio „užnugario“, o štai laimėjo. Tai Seimo nariai pademonstruotų, kad vis dėlto jie yra tas užnugaris ar, ar sovietinio mentaliteto kupra, kuri bando paveikti meno žmonių, istorikų ir kitų specialistų idėjas, - sako J. Sabatauskas.

 

 

Close