Socialdemokratinė vizija Lietuvai iki 2024 metų: pirmasis svarstymas

Socialdemokratinė vizija Lietuvai iki 2024 metų: pirmasis svarstymas

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pradeda visą mėnesį truksiančius viešus Socialdemokratinės vizijos Lietuvai iki 2024 metų svarstymus. Jų metu LSDP atstovai ir sričių ekspertai pristatys siūlomą naują socialinį-ekonominį modelį Lietuvai, diskutuos dėl pagrindinių siūlymų.

„Mūsų šalies ekonomika auga, tačiau daugelio žmonių gerovė – ne. Pajamų ir galimybių nelygybė dalija Lietuvą. Pristatysime alternatyvą Lietuvai, kuri keistų pagrindinę diskusijų kryptį apie tai, kokia yra valstybės paskirtis. Valstybės turtėjimas negali būti savitikslis. Valstybės turtėjimas turi būti nukreiptas ir matuojamas pagal tai, kiek jis sukuria galimybių“, – sako LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

Ne bendrasis vidaus produktas (BVP), o gyventojų išsilavinimas, sveikata ir visuomenės pasitikėjimas vieni kitais yra tikrieji šalies pažangos rodikliai. Išsilavinę, kūrybingi ir ateitimi pasitikintys žmonės – šalies ekonomikos pamatas, pabrėžiama Vizijos projekte.

Lietuvoje įsitvirtinęs mąstymas gali būti apibūdintas vienu sakiniu: „Iš pradžių iškepkime ekonomikos pyragą, o tada galėsime jį pasidalinti“. Deja, tai – iliuzija. Kai Lietuva stojo į Europos Sąjungą, BVP vienam gyventojui nesiekė nė pusės ES vidurkio. Šiandien jis jau arti 80 % ES vidurkio, tačiau pamatinės vystymosi prielaidos liko tos pačios.

Pirmadienį vyksiančiame Vizijos svarstyme, kurio tema – ekonominė demokratija, bus pristatytas įtraukiančios ekonomikos plėtros modelis: priemonės, kaip keisti darbo rinkos politiką, efektyvi ir socialiai teisinga mokesčių politika, siūlymai, kaip apsaugoti pajamas ir mažinti skurdą.

Vizijos svarstyme dalyvaus LSDP pirmininkas G. Paluckas, politologas Liutauras Gudžinskas, LSDP frakcijos Seime nariai Rasa Budbergytė ir Algirdas Sysas, ekonomistas Teodoras Medaiskis, profesinių sąjungų atstovai. Svarstymą moderuos žurnalistė Roberta Tracevičiūtė.

KUR IR KADA: Novotel Vilnius Centre (Gedimino pr. 16) konferencijų salėje (II a.) spalio 22 d. (pirmadienį), 18:00–19:30 h

Vizijos svarstymą numatome transliuoti tiesiogiai LSDP facebook paskyroje: https://www.facebook.com/socdemai/

Susiję straipsniai

Close