„Už Marijampolę“: sporte, socialinėje rūpyboje, visur...

„Už Marijampolę“: sporte, socialinėje rūpyboje, visur…

Kęstutis SKERYS. „Sportiškiausiu miestu Lietuvoje pripažinta Marijampolė negali būti be sporto strategijos“, - vienu balsu sako savivaldybės tarybos nariai: Lengvosios atletikos sporto klubo prezidentas Darius Kemeraitis ir Lietuvos nusipelnęs sunkiosios atletikos treneris, tarptautinio galiūnų turnyro rengėjas Alvydas Kirkliauskas. Nemažai apie tai diskutavę jie sutaria, kad ilgalaikės savivaldybės sporto politikos gairėms parengti reikia suburti specialistų grupę. Šį sumanymą marijampoliečiai numatę įgyvendinti po savivaldybės tarybos rinkimų, kuriuose dalyvauja Socialdemokratų partijos sąraše.

Tarybos nariai džiaugiasi, kad šioje kadencijoje pavyko įgyvendinti senokai puoselėtą sumanymą -  bendradarbiaujant su savivaldybės administracija sukurta sportininkų-respublikinių ir tarptautinių varžybų nugalėtojų bei prizininkų premijavimo sistema. Panašiai ketinama skatinti ir atletus ugdančius trenerius.

„Sporto mokyklose treniruotes lankantys Lietuvos pirmenybių nugalėtojai atleisti nuo mokesčio“, - vieną savo rinkiminių pažadų primena D. Kemeraitis.

Tiek jis, tiek A. Kirkliauskas puoselėja planus suburti Marijampolės sporto senjorų bendruomenę. „Esu sulaukęs nepiktų priekaištų, kad visas dėmesys skiriamas jaunimui, o žmonės, prieš kelis dešimtmečius garsinę Marijampolę šalies ir užsienio arenose, primiršti“, - kalba Lietuvos nusipelnęs treneris. Anot jo, sporto veteranai turi bendrų interesų, jiems būtų įdomu bendrauti plačiame rate,  pasidalinti prisiminimais, susitikti su garsiais sportininkais.

Tarybos narių įsitikinimu, Marijampolei būtinas sporto muziejus. D. Kemeraitis samprotauja, kad   įgyvendinti šį sumanymą galėtų imtis kuris nors iš senjorų: „Neabejoju, kad savivaldybė prisidės prie muziejaus organizavimo. Juk sportas buvo ir yra svarbiausias Marijampolės ambasadorius.“

Sporto strategijos sukūrimas, muziejaus steigimas dar planuojami, o štai renginio „Bėgam už Marijampolę“ kontūrai jau ryškėja. „Šiemet „Už Marijampolę“ bus ne tik bėgama, bet ir minami dviračių pedalai, plaukiama, irkluojamos baidarės, kilnojami sunkumai... Visa tai vyks kelias dienas, kad, pavyzdžiui, bėgime galėtų startuoti plaukimo, sunkiosios atletikos varžybų dalyviai. Todėl Miesto dienų šventė prasidės sportiškai ir baigsis tradiciniu bėgimu, kuris pernai sutraukė per tūkstantį dalyvių, tarp jų ir užsieniečių“, - kalba renginį ne pirmus metus organizuojantis D. Kemeraitis.

Jo sumanymui pritaria įvairių sporto šakų treneriai, tarp jų ir A. Kirkliausku, su kuriuo Lengvosios atletikos sporto klubo prezidentą sieja ne tik sporto, bet ir socialiniai reikalai. D. Kemeraitis ne kartą prisijungė prie kolegos tarybos nario inicijuotų paramos neįgaliesiems akcijų.

Maždaug prieš 15 metų metų pradėjęs globoti vaiko dienos centrus A. Kirkliauskas, jau antrą tarybos nario kadenciją vadovaujantis Socialinės ir sveikatos apsaugos komitetui, didelį dėmesį skiria visai socialinei sferai. Antai su Socialinės pagalbos centro specialistais jis lanko socialinę riziką patiriančias šeimas, bendrauja su tėvais ir vaikais. „Man tai įdomu, jaučiu atsakomybę už vaikus. Džiaugiuosi, kad vis mažiau jų paimama iš šeimų dėl girtų ar kitaip apsvaigusių tėvų, o socialinę riziką patiriančių šeimų skaičius nedidėja“, - kalba tarybos narys, pabrėžiantis reikšmingą Socialinės pagalbos centro, savivaldybės administracijos darbuotojų vaidmenį gerinant situaciją tiek šioje, tiek kitose srityse.

Jis pažymi, kad 2018-aisiais savivaldybė patenkino visus prašymus dėl būsto pritaikymo neįgaliesiems. Ne mažesnė parama numatoma ir šiemet. A.Kirkliauskas pasakoja, kad sveikatingumo centre „Sveikatos banga“ (prie Šaltinio pagrindinės mokyklos) baigiamas įrengti hidraulinis neįgaliųjų keltuvas į baseiną ir iš jo, o šiemet pradės veikti dar vienas liftas, kuris supaprastins neįgaliųjų patekimą į šio centro patalpas. Be to, bus pasirūpinta, kad neįgalieji lengvai patektų į Kultūros centro drabužinę, kitas patalpas, į kurias veda vežimėliams nepritaikyti laiptai. „Su tokiais nepatogumais neįgalūs žmonės, jų palydovai susiduria ir Dramos teatre. Jo administracija turėtų imtis iniciatyvos spręsti šią problemą“, - sako A. Kirkliauskas.

Savo ruožtu pats tarybos narys iniciatyvos nestokoja. Pavyzdžiui, kartu su savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriumi jis siekia, kad šiemet miesto viešosiose erdvėse būtų įrengtos supynės neįgaliesiems.

Marijampoliečiai jau seniai nesistebi matydami A. Kirkliauską neįgaliųjų varžybose. „Jas organizuoti padedu tiems, kurie patys to nori, kurių nereikia raginti“, - pažymi Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas. Jis neįgaliųjų reikalams skiria dalį savo laisvalaikio,   pavyzdžiui, nesigarsindamas padeda remontuoti neįgaliųjų organizacijų patalpas.

 

MIESTO laikraščio informacija

Nuotraukos autorius -  Marijampolės krašto žmonių su negalia sporto klubas Siekis

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Socialdemokratų partijos rinkiminės sąskaitos.

Close