Apleistų sklypų savininkai prisišaukia administracinę atsakomybę

Apleistų sklypų savininkai prisišaukia administracinę atsakomybę

Nors Marijampolės savivaldybės žmonės, kaip pastebi atvykusieji iš kitur, pasižymi tvarkingumu ir gražiai puoselėjama aplinka, šiemet pagal Nenaudojamų, apleistų žemės sklypų nustatymo Marijampolės savivaldybėje tvarkos aprašą į nenaudojamų, apleistų žemės sklypų sąrašą buvo įtraukti 47 sklypai. Dauguma tokių sklypų yra pačiame Marijampolės mieste. Tai ne tik namų valdos, bet ir komercinės, gamybinės paskirties sklypai, kurie nebuvo tinkamai nušienauti iki liepos 15 d. Į minėtą sąrašą nepatenka kaimiškosiose vietovėse apleisti ir neprižiūrimi, netinkamai naudojami žemės ūkio paskirties sklypai, kuriuos kontroliuoja Nacionalinė žemės tarnyba. „Vis dar nustatome tinkamai neprižiūrimų valdų, jų savininkams yra skiriamos administracinės baudos, kaip nustatyta Savivaldybės teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklėse, Administracinių nusižengimų kodekse“, - teigia šią sferą kontroliuojančio Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Paulius Čeponas. Anot jo, daugiausia problemų iškyla su numirusių savininkų, kurių turto niekas nepaveldėjo, sklypais. Dėl to nukenčia tvarkingi kaimyninių sklypų savininkai. Dažnai jie tampa piktžolių, invazinių augalų platinimo vietomis, neretai čia sumetamos ir šiukšlės. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse nustatyta, jog už tokį nusižengimą gali būti paskirta bauda iki 600 eurų, o už invazinių augalų platinimą (tokių kaip Sosnovskio barščių) – net iki 1500 eurų bauda.

Kaimiškosiose seniūnijose apleistus ne žemės ūkio paskirties sklypus kontroliuoja Savivaldybės tarybos sprendimu įpareigoti seniūnijos seniūnai.
Nenaudojamiems ir apleistiems žemės sklypams Marijampolės savivaldybėje, kaip ir daugelyje kitų, taikomas ir maksimalus 4 proc. žemės mokesčio tarifas.

Marijampolės savivaldybės komunikacijos skyriaus informacija

Close