Darius Kemeraitis: „Čia mano visos šaknys...“

Darius Kemeraitis: „Čia mano visos šaknys…“

Agnė ČIŽINAUSKAITĖ. „Kaip gali nesididžiuoti baigęs Rygiškių Jono gimnaziją (buvusi Jono Jablonskio vidurinė mokykla). Juk daugiau kaip pusantro šimto metų gyvuojanti mokymo įstaiga į gyvenimą išleido daug auklėtinių, kurie kūrė mūsų valstybę, ją puoselėjo“, - kalba savivaldybės tarybos narys Darius Kemeraitis.

Sugrįžimai

Jis į šią mokyklą grįžo įgijęs inžinieriaus statybininko specialybę. Grįžo vadovaudamas šeimos įmonei UAB „Vidara“, kuri, laimėjusi konkursą, keitė mokyklos stogą, atnaujino fasadą. Jį dabar galima pamatyti daugelyje atvirukų, lankstinukų reklamuojančių Marijampolę. Grįžo Darius ir į Mažąją Baziliką, kurioje krikštytas ir jis, ir jo tėvas Viktoras. Šią šventovę „Vidara“ rekonstruoja etapais jau daugiau kaip dešimt metų.

Bendrovės generalinis direktorius D. Kemeraitis apie darbus nedaugžodžiauja. Kas lankosi šioje bažnyčioje, pokyčius mato ir jaučia: atnaujintos sienos,  išryškinti jų senoviniai elementai, pakeistos grindys, įrengtas šildymas – šventovėje temperatūra nekrinta  žemiau 10 laipsnių šilumos, todėl bažnyčią koncertuoti dažnai renkasi žinomi Lietuvos ir užsienio atlikėjai. Jų pasiklausyti išsiruošia ir Darius su šeima.

Dabar bažnyčioje „Vidara“ restauruoja klauptus ir klausyklas, kurių dalys auksuojamos, kaip praėjusiais metais buvo auksuotas Palaimintoji vyskupo Jurgio Matulaičio koplyčios altorius.

Nuostabiausias miestas

Marijampolę Darius laiko nuostabiausiu šalies miestu. Baigęs mokslus Kaune, ten galėjo ir likti, tačiau niekas negalėjo prilygti gimtinės traukai. „Čia mano visos šaknys: Marijampolėje gimiau, augau, čia tėvai, gyveno seneliai“, - motyvus dėsto marijampolietis. Jis didžiuojasi atnaujintu kompaktiško, geroje vietoje įsikūrusio miesto centru, parkais, kurių pasižiūrėti atvyksta ekskursijos iš visos šalies, turistų lankoma Mažąja Bazilika, Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejumi, kurį taip pat įrengė „Vidara“.

Kartu su tėvu, bendrovės valdybos pirmininku, rodo nuotraukas, kuriose senamiestis prieš 40-50 metų. Dabar jis labai pasikeitęs. Džiugina ne tik atnaujinti pastatų fasadai, grįstos gatvelės, puoselėjami šaligatviai...

Iš bedrovės būstinės Gedimino gatvėje balkono Darius pasižvalgo į aplinkinius stogus. Daugelis žvilga lyg nauji, kai kurių dangą pastatų savininkai įsigijo „Vidaroje“. Prekyba stogų dangomis ir pastatų restauracija yra pagrindinės bendrovės veiklos sritys. Jos plėtojamos ne tik Marijampolėje. Antai kultūros paveldo statinių marijampoliečiai atnaujino Kaune, Kaišiadoryse, Šakių rajone, kitose vietovėse. Darbai puikiai įvertinti užsakovų ir ekspertų.

Pelnė frakcijos pasitikėjimą

„Nors dirbame ir už savo savivaldybės ribų, mūsų darbuotojų mokamas Gyventojų pajamų mokestis papildo Marijampolės biudžetą“, - D. Kemeraitis kalba kaip miesto šeimininkas. Tokiu jis ir privalo jaustis, nes beveik prieš ketverius metus marijampoliečiai išrinko bendrovės vadovą į savivaldybės tarybą.

„Turiu savo nuomonę, norėjau, kad ją išgirstų, siekiau geriau jausti miesto pulsą“, - motyvus, paskatinusius pasirinkti politiką, vardija Socialdemokratų partijos narys.

Jis yra savivaldybės tarybos Plėtros, ūkio ir verslo vystymo komiteto pirmininko pavaduotojas, priklauso Mokesčių lengvatų svarstymo, Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo, Sportininkų, pateiktų premijoms skirti, dokumentų vertinimo komisijoms. Be to, Dariui patikėtos Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūno pavaduotojo pareigos. Ne tiek jau mažai pirmą kartą išrinktam į savivaldybės tarybą.

Marijampolės labui

Anot D. Kemeraičio, jos nariai, priklausantys valdančiajai daugumai, daug nuveikė, kad Marijampolės Laisvojoje ekonominėje zonoje įsikurtų stambi Danijos įmonė. Gerinamos sąlygos ir vietos verslui: besikuriančioms įmonėms padedama iš savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo fondo. Įmonės, kurios remia renginius, įvairius klubus, investuoja į savo bazių plėtrą, kuria naujas darbo vietas, atleidžiamos nuo kai kurių mokesčių arba jie mažinami.

„Tai mažiau matomas tarybos darbas, skirtingai nei jos sprendimais vadovaujantis tvarkomos gatvės, šaligatviai, atnaujinami daugiabučiai namai... Pagaliau ir tai, kad mieste netrukus pradės veikti „McDonald‘s“ restoranas, yra kryptingo tarybos darbo rezultatas – juk šis prekės ženklas atsiranda ten, kur vyksta nemažas judėjimas. Marijampolėje jis jaučiamas “, - kalba D. Kemeraitis, kuris yra Socialdemokratų partijos rinkimų į savivaldybės tarybą sąrašo pirmajame dešimtuke.

Susigrąžinti išvykusius

Išrinktas jis su kolegomis siektų tęsti pradėtus darbus. Tarybos narys pamini sporto areną, kuri miestui, ypač sportuojančiam jaunimui, būtina kaip oras, kalba apie naujus investuotojus ir, žinoma, uždavinį susigrąžinti į užsienį išvykusius marijampoliečius.

„Kad miestas išgražėjęs, jie žino tiek iš žiniasklaidos, tiek patys pamato atostogaudami gimtinėje. Apie stambias investicijas išeivius informuoja naujose įmonėse dirbantys draugai, giminės. Mieste užtektinai mokyklų, rūpinamasi, kad visiems užtektų vietų vaikų lopšeliuose darželiuose, neabejoju, kad išsaugosime Marijampolės kolegiją. Jei būtų daugiau veiklos po darbo valandų, savaitgaliais, žmonės ims grįžti. Jau turime tokių pavyzdžių. Reikia siekti, kad tai taptų įprastu dalyku“, - kitos kadencijos uždavinius sau brėžia D. Kemeraitis.

Miesto laikraščio informacija

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Socialdemokratų partijos rinkiminės sąskaitos.

Susiję straipsniai

Close