Kalėdos atkeliauja į Marijampolę: Kalėdų eglė įžiebta atsisveikinant su Kultūros sostinės titulu

Kalėdos atkeliauja į Marijampolę: Kalėdų eglė įžiebta atsisveikinant su Kultūros sostinės titulu

Gruodžio 8 d. Marijampolėje įžiebtas nuostabiausias žiemos švenčių simbolis - Kalėdų eglė ir atsisveikinta su Lietuvos kultūros sostinės metais.

Centrinėje J. Basanavičiaus aikštėje sušvito septyniolikos metrų aukščio žaliaskarė, padabinta eglišakėmis, žiemiškomis dekoracijomis ir žaismingai šviečiančiais mėlynaisiais elniais, kurie į Marijampolę, išlydinčią Lietuvos kultūros sostinės metus, atskraidino Kalėdas. Aikštėje ir jo prieigose sužibo šviečiančių rutulių kompozicijos. Pramogauti visą šventinį laikotarpį, ir visą žiemą kvies šviečiančiomis girliandomis padabinta ledo arena ir mažųjų džiaugsmui įsikūrė Kalėdų senelio rezidencija.

Prieš Kalėdų eglėsįžiebimo ceremoniją „Lietuvos kultūros sostinės“ metų titulas ir kultūros sostinės simbolis – gintarinis medis buvo iškilmingai perduotas Rokiškiui.
Pirmieji su Kultūros sostinės metais atsisveikino ir saugoti savo krašto kultūrinį identitetą linkėjo garbūs svečiai „iš praeities“ - Prezidentas Kazys Grinius ir jo žmona Joana, išsiveždami spalvingiausius Kultūros sostinės metų įspūdžius iš Marijampolės.

Prisiminti svarbiausius kultūros sostinės metų įvykius, kurie kūrė metų istoriją ir garsino Marijampolę, pakvietė parodyti vaizdai ant Kultūros centro pastato, kuris, kaip ir per Kultūros sostinės atidarymą, vėl buvo trumpam virtęs didžiuliu ekranu.

Susirinkusiuosius sveikino Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė, kuri pasidžiaugė gražiais, su didžiule garbe vainikuotais Lietuvos kultūros sostinės metais.
Pasak Savivaldybės merės, tai buvo nuostabūs ir išskirtiniai metai, kupini gražių kultūros įvykių, kurie davė Marijampolei dar didesnį žinomumą, tačiau metai baigiasi ir reikia Kultūros sostinės titulą perduoti Rokiškiui.

„Šiandien turiu garbės visų marijampoliečių vardu perduoti šį simbolinį Lietuvos kultūros sostinės medį, kuris kasmet vis kitame Lietuvos mieste vieneriems metams įleidžia šaknis, Rokiškiui. Dėkoju visiems, per praėjusius metus prisidėjusiems prie kultūros medžio puoselėjimo Marijampolėje ir linkime Rokiškiui toliau su meile jį auginti. Atsisveikiname su Kultūros sostinės metais, tačiau gražūs darbai ir kultūriniai įvykiai nesibaigs, juos tęsime ir kitais metais“, - sakė Savivaldybės merė Irena Lunskienė.

Gražių žodžių Marijampolei negailėjo ir perimti Kultūros sostinės simbolio – gintarinio medžio atvykęs Rokiškio meras Antanas Vagonis.
„Didelė garbė ir atsakomybė perimti „Lietuvos kultūros sostinės“ metų titulą iš Sūduvos sostinės. Džiaugiamės ir sveikiname su gražia pabaiga“, –sakė meras A Vagonis.
Išlydėjus „Lietuvos kultūros sostinės“ metų titulą į Rokiškį, marijampoliečiai įžiebė svarbiausią žiemos švenčių simbolį - Kalėdų eglę.

Kalėdų stebuklų laukiančius mažuosius užbūrė 3D pasaka, kurioje atgimė gražiausių visų laikų pasakų herojai, kurie visiems priminė, kad artinasi stebuklų metas. Iš pasakiškos šalies atkeliavęs svarbiausias kalėdinio laikotarpio personažas Kalėdų senis įžiebė puošnią Kalėdų eglę, kuri šiemet visą šventinį laikotarpį primins stebuklingą pasaką.

Kalėdų eglės įžiebimo ir atsisveikinimo su Kultūros sostine šventę lydėjo šviesos instaliacijos, įspūdingos Vilniaus Geležinio Vilko būgnų ansamblio („Iron Wolf Drumline), vadovaujamo A.Spevako, būgnininkų atliekamos kompozicijos, nuostabūs šiuolaikinio baleto „Baltijos baleto teatro“ trupės (choreografė Marija Simona Šimulynaitė) ir Marijampolės kultūros centro šokių grupė „Arabeskas“ ( vadovė Daina Misiukevičienė) šokėjų pasirodymai.
Kalėdų eglės įžiebimą ir atsisveikinimą su Lietuvos kultūros sostinės titulu vainikavo dangų nušvietę nuostabūs fejerverkai.

Įžiebus Kalėdų eglę, neseniai Sporto miestu tituluotos Marijampolės centrinėje aikštėje pirmą kartą miesto istorijoje įrengta dengta ledo arena. Tai nuostabi dovana, nes ledo arenoje visą žiemą nemokamai čiuožimo malonumais galės džiaugtis ir mėgautis visi norintieji. Atidarymo proga nuostabią parodomąją programą marijampoliečiams dovanojo Kauno žiemos sporto mokyklos „Baltieji ainiai“ čiuožėjos. Pirmieji ledo stiprumą žaismingame turnyre išbandė Marijampolės ledo ritulio komandos:. „Marijampolės Sūduva“ ir „Pelkių velniai“. Ledo pramogos suviliojo daug smalsuolių, pasirengusių smagiai praleisti laiką.

Šalia puošnios miesto žaliaskarės ir ledo arenos jau įsikūrusi Kalėdų senelio rezidencija, vaikų lauks gruodžio 9,16,23 ir 30 dienomis,
Kalėdine nuotaika suspindo visa šventiškai padabinta J. Basanavičiaus aikštė, kuri kvieste kviečia čia apsilankyti ir pasinerti į spindinčių Kalėdų laukimą.

Marijampolės savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija

Daugiau nuotraukų rasite  nuotraukų albume.

Close