L. Jonauskas: grupelė valdančiųjų Lietuvos miškus nori paversti kruvina skerdykla

L. Jonauskas: grupelė valdančiųjų Lietuvos miškus nori paversti kruvina skerdykla

Aplinkos apsaugos kontrolė taptų neįmanoma, jei Seimas įteisintų naktinius taikiklius ir duslintuvus medžioklėje, teigia buvęs aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

Tai numatančių Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisų pateikimas Seime numatytas ketvirtadienį.

„Lietuvos miškai gali virsti kruvina skerdykla. Jei dabar, pavyzdžiui, naktį vyksta medžioklė, šūviai girdisi. Ir gyventojai aplinkosaugininkams gali pranešti apie galimai neteisėtus veiksmus. Jei bus įteisinti duslintuvai, sučiupti nesąžiningus medžiotojus bus praktiškai neįmanoma“, - sako socialdemokratas.

Jau dabar medžiotojai specializuotuose forumuose diskutuoja apie tai, kaip be vargo tamsiu paros metu bus galima ramiai šaudyti gyvūnus.

L. Jonauskas pabrėžia, kad prisidengus afrikinio kiaulių maro grėsme ir priėmus įstatymo pataisas, būtų sunku užtikrinti, ar ir kiti gyvūnai nebus medžiojami tokiu būdu.

„Tikėtina, kad naktiniai taikikliai ir duslintuvai būtų naudojami medžiojant ne tik šernus. Jau dabar medžiotojai specializuotuose forumuose diskutuoja apie tai, kaip be vargo tamsiu paros metu bus galima ramiai šaudyti gyvūnus. Tačiau tai jau būtų ne medžioklė, o tiesiog šaudykla į gyvus taikinius“, - perspėja L. Jonauskas.

Jo žodžiais, pataisų autoriai teigia, kad esamų priemonių šernų populiacijos reguliavimui neužtenka – esą naktiniai taikikliai ir duslintuvai padėtų kovoti su afrikiniu kiaulių maru, tačiau šie argumentai neįtikina.

„Priemonių reguliuoti šernų populiaciją pakanka, tačiau patys medžiotojai nenori, kad šernų mažėtų. Jie, pavyzdžiui, nemedžioja šernų patelių. O pasiūlytos priemonės yra perteklinės. Niekas juk nesvarsto, kad, tarkim, norint išnaikinti invazinę žuvį grundulą, kiekvienam žvejui būtų leidžiama įsigyti tinklą ar elektros aparatą žuvų gaudymui“, - teigia L. Jonauskas.

Jis priduria, kad naktiniai taikikliai ir duslintuvai niekaip nedera ir su medžioklės kultūra.

„Tai jau būtų ne medžioklė, o tiesiog gyvūnų žudymas jaukiai įsitaisius medžiojimo bokštelyje“, - sako L. Jonauskas.

Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas teikia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijai priklausantys parlamentarai Jonas Jarutis, Aurimas Gaidžiūnas, Juozas Varžgalys, Andriejus Stančikas, Viktoras Rinkevičius, Kęstutis Bacvinka, Vytautas Rastenis, Alfredas Stasys Nausėda, Juozas Rimkus ir Petras Nevulis.

Taip pat socialdarbiečiai Rimantas Sinkevičius, Artūras Skardžius, „darbietis“ Valentinas Bukauskas, konservatorius Sergejus Jovaiša, „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis ir frakcijai „Lietuvos gerovė“ priklausantis Juozas Imbrasas.

Įstatymo projektas prieinamas čia: https://bit.ly/2QhnyCt

Susiję straipsniai

Close