Marijampolėje pažymėta Lietuvos narystės NATO 15 metų sukaktis

Marijampolėje pažymėta Lietuvos narystės NATO 15 metų sukaktis

Kovo 29-ąją minimas Lietuvos narystės NATO penkiolikmetis. Šia progą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kariai, Lietuvos šaulių sąjungos Suvalkijos 4-osios rinktinės šauliai ir VBPLB dislokuoti JAV kariai pažymėjo 4 km simboliniu bėgimu Marijampolės miesto gatvėmis, primindami istorinę Lietuvos įstojimo į NATO dieną. J. Basanavičiaus aikštėje, skambant Lietuvos ir NATO himnams, buvo iškeltos Lietuvos Respublikos ir NATO vėliavos.

Savivaldybės merė Irena Lunskienė, Lietuvos narystės NATO 15-ųjų metinių proga, savivaldybėje priėmė Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vadą plk. ltn. Julių Gaižauską bei šiuo metu Marijampolėje NATO misiją vykdančio JAV 49 transporto bataliono 80 MCT būrio vadę kpt. Natashą Riverą bei kitus karių atstovus. Susitikimo metu buvo padėkota už profesionalumą ir solidarumą vykdant NATO misiją, kaupiant tarptautinę patirtį bei pastangas stiprinant taiką ir saugumą. Buvo  parodytas filmas apie Marijampolę, įteiktos padėkos ir atminimo dovanos.

Prieš penkioliką metų - 2004 m. kovo 29 d. Lietuva kartu su Bulgarija, Estija, Latvija, Rumunija, Slovakija ir Slovėnija įstojo į NATO, taip užtikrindama dalyvavimą kolektyvinėje regiono gynyboje bei didesnį šalies saugumą. Šiai sukakčiai paminėti skirtų renginių šūkis „15 metų su NATO mes saugūs“ .

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyriaus informacija

Close