Marijampolės savivaldybėje - neatlygintinos kraujo donorystės akcija

Marijampolės savivaldybėje – neatlygintinos kraujo donorystės akcija

Prieš Kalėdas, gruodžio 20 d., Marijampolės savivaldybės administracijoje nuo vidurdienio rinkosi pilietiški gyventojai kilniam tikslui - dalyvauti kraujo donorystės akcijoje. Turbūt artėjančios didžiosios žiemos šventės paskatino marijampoliečius būti dar dosnesnius. Akcijoje dalyvavo daugiau kaip šimtas miesto gyventojų. Iš jų net 16 naujų donorų, kraujo davusių pirmą kartą savo gyvenime. Iš vieno žmogaus paimama 450 ml. kraujo, kuris gali išgelbėti iki trijų gyvybių. Kiekvienam donorui UAB „Mantinga“ paruošė skanėstų dovanėles.

Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda, dalyvavęs akcijoje, kraujo davė jau 18 kartą. Linkėdamas visiems gražių švenčių vicemeras perdavė iššūkį Jonavai suburti šimtą jonaviškių, aukojančių kraujo.

Kai kurie gyventojai kraujo duoda ne pirmi metai: Žydrūnas Bartušis šiandien kraujo davė jau 13 kartą , Ričardas Taraskevičius - 12 kartą, Vaida Kubiliūtė - 11 kartą, Zita Stebulienė - 11 kartą.

Duoti kraujo gali visi sveiki 18-65 metų amžiaus asmenys, kurių svoris ne mažesnis kaip 50 kg., reikėtų būti pailsėjus, pavalgius, vartoti daug skysčių.
VšĮ Nacionalinio kraujo centro misija ir užduotis, kad gyventojai, duodantys kraujo pirmą kartą, sugrįžtų ir taptų pakartotiniais kraujo donorais.

Rimantė Vanagienė teigė, kad marijampoliečiai šiuo požiūriu visai „neskūpūs", jie labai pilietiški, supratingi ir vis daugiau naujų žmonių įsijungia į donorystės vajų.
Jei šiemet nespėjote ar negalėjote sudalyvauti neatlygintinoje kraujo donorystės akcijoje – tai gali padaryti kitais metais.

Žmogaus kraujas yra unikalus. Iki šiol pasaulyje jam nėra sukurta dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują. Pagrindinis kraujo donorystės principas – jokios žalos donorui ir didžiausia nauda ligonio sveikatai. Šis principas kraujo donorystėje yra pagrindinis jau daugelį dešimtmečių, nes vienas iš svarbių tikslų – remti kilnią kraujo donorystės misiją ir skatinti žmones duoti kraujo kelis kartus per metus.

Marijampolės  savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija

Daugiau nuotraukų rasite:https://www.facebook.com/pg/marijampolessavivaldybe/photos/?ref=page_internal

Close