Mažiesiems ligoniukams – modernios sveikatos priežiūros paslaugos

Mažiesiems ligoniukams – modernios sveikatos priežiūros paslaugos

Gruodžio 19 d. duris atvėrė neatpažįstamai atsinaujinęs Marijampolės ligoninės Vaikų ligų skyrius. Ir iš tiesų, prisiminus senąjį jo vaizdą, užplūsta tik teigiamos emocijos. Niekas negalėtų paneigti, kad ligoninė nėra ta vieta į kurią norisi patekti, tačiau taip įvykus yra itin svarbu kokias paslaugas ligoniai gaus ir kokioje aplinkoje praleis gydymo laikotarpį. Šie aspektai tampa dar svarbesni, jei suserga ir į ligoninę patenka mažieji gyventojai.
Marijampolės ligoninė Vaikų ligų skyrių aprūpino medicinine įranga: echoskopu, endoskopu, defibriliatoriu, portatyviniais pacientų gyvybinių funkcijų monitoriais, infuziniais tūriniais siurbliais, automatiniais švirkštais, ultragarsiniais inhaliatoriais, kompresoriniais inhaliatoriais, elektrokardiografais, pulsoksimetrais, otoskopais ir svarstyklėmis. Įsigytos ir naujos pacientų lovos su spintelėmis bei transportavimo vežimėliai.

Skyrius renovuotas ypatingą dėmesį skiriant net ir interjero spalvoms, nes tam tikros spalvos padeda vaikučiams nusiraminti ir nebijoti. Sienas puošia įvairūs vaikiški paveikslai, o koridoriuose gausu įvairių žaislų ir spalvingų minkštasuolių. Palatos net iš tolo neprimena prieš tai buvusių: sovietmečio dvelksmą pakeitė patogios, funkcionalios lovos, šviesios ir nuotaiką keliančios spalvos, kiekvienoje palatoje esantys dušai, nauja įranga. Vaikų ligų skyrius tapo modernus ir jaukus, o profesionalūs darbuotojai nuolat pasiruošę padėti sunegalavusiesiems.

Marijampolės ligoninės direktorė Audronė Kuodienė neslėpė džiaugsmo, kad mažiesiems ligoniukams pagaliau sukurta tinkama aplinka ir patogios sąlygos. Sveikindama Marijampolės ligoninės kolektyvą, Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė susižavėjusi neatpažįstamai pasikeitusiomis Vaikų ligų skyriaus patalpomis sakė, kad nei vienas vaikas nenori patekti į ligoninę, tačiau kartais taip neišvengiamai nutinka. Todėl labai puiku, kad susirgusius vaikučius čia pasitinka jaukumas ir besišypsančios medikės. Merei pritarė ir Administracijos direktorius Karolis Podolskis, merės pavaduotojas Romualdas Makauskas. Kad renovuotas skyrius primena užsienio gydymo įstaigas tvirtino ir Marijampolės savivaldybės tarybos nariai – Darius Kemeraitis, Artūras Visockis ir Eugenijus Kurtinaitis.

Kaip ir pridera, naująsias patalpas palaimino Marijampolės ligoninės kapelionas Remigijus Maceina.

Marijampolės ligoninės Vaikų ligų skyrius atnaujintas iš Interreg Europos regioninės plėtros fondo įgyvendinus projektą „Vaikų sveikatos apsaugos gerinimas Lietuvos ir Lenkijos pasienio regione“.

Marijampolės savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija

Close