Neatlygintina kraujo donorystės akcija Marijampolėje

Neatlygintina kraujo donorystės akcija Marijampolėje

Donorinių organų stygius yra aktualus visame pasaulyje. Šią problemą mėginama spręsti įvairiais būdais, vienas iš jų – aktyvus visuomenės informavimas apie donorystę ir teigiamo visuomenės požiūrio į transplantaciją formavimas.

Marijampolė – vienas aktyviausių miestų dalyvaujantis neatlygintinos donorystės akcijose. Pasak VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ organizatorės Rimantės Vanagienės, būti donoru – reiškia suteikti viltį gyventi kitiems. Vienas iš motyvų tapti kraujo donoru, yra sąmoningas žmonių apsisprendimas padėti kitam, sunkiai sergančiam žmogui. Malonu žinoti, kad dovanotas kraujas gali išgelbėti.

„Dalyvaudami organizuojamose kraujo donorystės akcijose gyventojai turi dar vieną galimybę ugdyti sąmoningumą ir aktyvumą, galimybę atsiskleisti ir pažinti save“,– sako Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Isoda, šiandien kraujo davęs jau 19-tą kartą.
Daugiausiai davęs kraujo net 23 kartą marijampolietis Edgaras Zaveckas.
Iš viso šiandien akcijoje kraujo davė 58 marijampoliečiai. Iš jų net  11 naujų donorų, kraujo davusių pirmą kartą savo gyvenime. Iš vieno žmogaus paimama 450 ml. kraujo, kuris gali išgelbėti iki trijų gyvybių. VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ misija ir užduotis, kad gyventojai, duodantys kraujo pirmą kartą, sugrįžtų ir taptų pakartotiniais kraujo donorais.

Kraujo donorais gali būti sveiki asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus,  duodantys kraujo ar jo sudėtinių dalių. Žmogaus kūno masė turi būti ne mažesnė nei 50 kilogramų. 17 metų asmuo gali tapti kraujo donoru tik turėdamas notaro patvirtintą tėvų sutikimą arba į kraujo centrą atvykęs su vienu iš tėvų ar globėju.

Moterims per metus leidžiama duoti kraujo keturis kartus, vyrams – šešis. Pertraukos tarp kraujo davimo privalo būti ne trumpesnės kaip 60 dienų.

Daugiau nuotraukų rasite:albume

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyriaus informacija

Close