Tadas Prajara. Ąžuolai – Lietuvos medikams

Tadas Prajara. Ąžuolai – Lietuvos medikams

Sveikatos apsaugos ministrui paskelbus, jog COVID-19 pikas Lietuvoje pasiektas ir naujos ligos atvejų nebedaugėja jau kitą dieną Sveikatos apsaugos ministerija išplatina pranešimą apie tai, jog šalyje nustatyta 90 naujų susirgimų atvejų.

Tai puikiai iliustruoja faktą, jog nei nuo pono A. Verygos, nei nuo ką tik solidžius priedus prie algų gavusių  Sveikatos apsaugos ministerijos klerkų ar jų norų, kova su virusu nepriklauso.

Pagrindiniai kovos su šia, klastinga ir visą pasaulį sustingdžiusia, liga herojai yra tarp mūsų: socialiniai darbuotojai, valytojai, pareigūnai, parduotuvių darbuotojai ir žinoma, medicinos darbuotojai. Gaila, tik jog ne jiems, o ministerijos darbuotojams priedai prie algų paskirti pirmiausia.

Sąžiningo atlyginimo medikams reikėjo jau seniai. Akivaizdu, jog ši Vyriausybė neišgirdo prieš du metus mitingus surengusių medikų. Jau tuomet iš visos Lietuvos į Vilnių suvažiavę medikai ragino valdžią atkreipti dėmesį į prastą medicinos darbuotojų atlyginimų būklę ir ją taisyti, antraip prasidės masinė medikų emigracija.

Keistai atrodo, kuomet per lietuviškus kanalus apie koronavirusą kalbinami ne Lietuvoje, o užsienyje dirbantys iš Lietuvos išvažiavę medikai. Situaciją komentuoja specialistai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, daktarai iš Ispanijos, Prancūzijos ar Vokietijos. Gal todėl, kad Lietuvoje prioritetas - SAM valdininkai, o ne medikai?

Atsiranda piktų žmonių, teigiančių, jog dėl koronaviruso plitimo atsakomybę turi prisiimti ir medikai, užkratą išvežioję per kelias savo darbovietes. Tačiau, ne jie, o politikai, atsakingi už šalies sveikatos sistemą, turi prisiimti visą atsakomybę, tiek už tai, kad medicinos darbuotojai yra priversti dirbti per keletą įstaigų, tiek dėl ligą diagnozuojančių reagentų, apsaugos priemonių trūkumo ar parėdymų neišmesti jau panaudotų vienkartinių apsaugos priemonių.

Ne militaristines madas prieš TV ekranus demonstruojantis ministras, o priešakinėse linijose su nematomu priešu atsidūrę medicinos darbuotojai šiandien labiausiai nusipelno dėmesio ir pagarbos. Jau skaičiuojama, jog šia klastinga liga, gelbėdami kitų žmonių gyvybes, užsikrėtė per du šimtus medikų.

Aš, kaip ir daugelis piliečių esu dėkingas visiems medikams, kurie neišvažiavo iš Lietuvos, nepaisydami vis dar per mažų algų ar sunkiai protu suvokiamų sąlygų, kuomet medikas priverstas dirbti per dvi, tris ar net keturias medicinos įstaigas. Dėkingas už savo tėvų, senelių, šeimos narių, artimųjų ir visos mūsų Lietuvos žmonių sveikatą.

Linkėdami visiems šalies medicinos darbuotojams stiprybės ir ilgaamžiškumo, kartu su šeima pasodinome ąžuolą. Tikiuosi, jog šis ąžuolas tiek man, tiek visiems aplinkiniams ilgai primins mūsų dėkingumą žmonėms, gelbėjusiems ir gelbstinčius žmonių gyvybes.

Kviečiu visus neabejingus ir medicinos darbuotojams dėkingus žmones prisijungti prie šios iniciatyvos ir savo kaimuose, miestuose ar miesteliuose, sodybose pasodinti po ąžuolą. Kaip tvirtybės ir ilgaamžiškumo, kaip mūsų pagarbos medikams simbolį.

Autorių galite sekti  

Susiję straipsniai

Close