Artūras Visockis. Marijampolės ligoninė – regiono lyderė!

Artūras Visockis. Marijampolės ligoninė – regiono lyderė!

Šiomis dienomis aktyviai svarstomas Marijampolės strateginės plėtros planas artimiausiam dešimtmečiui (iki 2030 metų). Svarstymų metu vis pasigirsta įvairių idėjų dėl Marijampolės ligoninės ateities, tad noriu išsakyti savo nuomonę ir pastebėjimus.
Visų pirma, turime suprasti, kad egzistuoja du sveikatos priežiūros paslaugų lygiai – pirminis ir antrinis. Pirminis lygis yra gana neblogai išplėtotas: turime Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centrą ir daug stiprių privačių šeimos klinikų veikiančių visoje savivaldybėje. Antriniame sveikatos priežiūros paslaugų lygmenyje atsiranda vienintelė Marijampolės ligoninė su savo konsultacijų poliklinika.
Noriu pabrėžti, kad Marijampolės ligoninė - viena didžiausių organizacijų savivaldybėje, turinti daugiau nei 700 darbuotojų. Todėl šią įstaigą vertinu, kaip vieną didžiausių darbdavių ir septynių šimtų namų ūkių pajamų šaltinį. Šiuo aspektu Marijampolės ligoninei tenkantis vaidmuo yra milžiniškas.
Kiekviena atėjusi nauja valdžia pradeda skaičiuoti ir samprotauti, kad pavyzdžiui, ligoninių tinklas Lietuvoje per tankus, kad reikia kažką keisti arba atsisakyti mažesnių ligoninių periferijoje. Nesu orakulas, bet mano nuojauta sako, kad kai tik kojas apšils ši nauja vyriausybė, mes išgirsime panašius samprotavimus.
Užbėgdamas už akių noriu aiškiai ir atsakingai pasakyti – kokybiškų antrinio lygio sveikatos priežiūros paslaugų Marijampolei reikia kaip oro. O tai galima pasiekti tik tikslingai planuojant ir vystant ligoninės veiklą.
Iššūkių daug, be sunkaus darbo rezultatų nebus, bet viskas mūsų rankose. Turime įsivertinti situaciją ir planuoti pokyčius.
Paslaugų kokybė ir plėtra – tiesus kelias į stabilią lyderystę regione. Šioje vietoje dėmesys turi būti maksimalus, net neabejoju, įstaigos vadovybė imasi veiksmų.
Nepaisant to, kad regione (tarp Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio ir Šakių) esame didžiausia ligoninė su plačiausiu spektru antrinio lygio paslaugų, privalome kuo greičiau persitvarkyti atsižvelgiant į šių dienų pacientų lūkesčius:
• Atsisakyti senojo, brangiai išlaikyti kainuojančio, korpuso, kuris atitolęs nuo pagrindinių pastatų ir visiškai nedera su greitos ir mobilios ligoninės įvaizdžiu. Rekonstruoti nenaudojamą korpusą, ten įkeliant konsultacijų polikliniką (gydytojai konsultuos vienoje vietoje, nereikės kabinetų ieškoti visoje ligoninėje), nervų ir psichikos ligų skyrius.
• Peržiūrėti teikiamų paslaugų planą ir jį išplėsti pagal pacientų poreikius regione.
• Pertvarkyti priėmimo skyrių, organizuojant darbą kur kas efektyviau.
• Sukurti realiai veikiančią medikų skatinimo sistemą (atlyginimas gali priklausyti nuo atlikto darbo).
• Iš esmės pakeisti ligoninės įvaizdį, dalyvauti naujose programose, stažuotis užsienyje, atnaujinti įrangą, galbūt užsiimti moksline veikla...
• Grįžti prie magnetinio rezonanso tomografo įsigijimo klausimo, tik tai daryti jau ne per politikus, o kalbėtis su verslo atstovais ir vertinti visas galimas alternatyvas.
• Bendradarbiauti su regione ir pasienyje veikiančiomis kitomis ligoninėmis, keistis patirtimi, kurti bendrus projektus.
Atlikus šiuos ir kitus būtinus darbus, neabejotinai įrodysime, kad Marijampolės ligoninė yra gyvybiškai svarbi visam regionui, nes čia teikiamos kokybiškos antrinio lygio paslaugos.
Tad kviečiu visus savivaldos atstovus ir LR Seimo narius susitelkti bendram darbui ir nesiblaškyti norint pakeisti ligoninės profilį.

Susiję straipsniai

Close