D. Kemeraitis: verslininkas, kuriam sportas „įaugęs į kraują“

D. Kemeraitis: verslininkas, kuriam sportas „įaugęs į kraują“

Jurgis MAČYS. Ko jau ko, o idėjų Dariui Kemeraičiui netrūksta. Štai kad ir paskutinė, kurią savivaldybės tarybos narys Marijampolės vadovams pristatė kartu su kolega ir sumanymo bendraautoriumi Alvydu Kirkliausku – steigti sporto veteranų draugiją, susivienijimą ar kitaip pavadintą organizaciją.
„Daug metų miestui įvairių sporto šakų varžybose atstovavę senjorai norėtų pabendrauti, prisiminti jaunystę, gal jų patirtis praverstų sporto mokyklų auklėtiniams – su jais veteranai taip pat galėtų susitikti. Savivaldybei tai tekainuotų kartą per kelis mėnesius skirti salę. Na, gal dar pavaišinti arbata, sausainiais – juk žmonės garsino Marijampolę“, - dėsto D. Kemeraitis ir pastebi, kad lėšų arbatai, saldumynams galėtų skirti ir pats.
Žinoma, galėtų - juk jo vadovaujama bendrovė „Vidara“ remia, pavyzdžiui, Marijampolės lengvosios atletikos klubą. Į jo veiklą D. Kemeraitis įpūtė gaivaus vėjo. Iki Dariui prieš ketverius metus tampant klubo prezidentu, ši organizcija egzistavo tik tam, kad jos atstovai galėtų balsuoti renkant šalies Lengvosios atletikos federacijos prezidentą, startuotų kartą per metus rengiamose lengvosios atletikos klubų varžybose.
Paėmus vadžias į savo rankas Dariui, situacija kardinaliai pasikeitė. Sportininkai aprūpinti naujomis uniformomis, sportiniais bateliais, dažniau išvyksta į varžybas. „Kas jeigu ne aš?“ - klausimu į klausimą, kas paskatino remti klubą, atsako Darius. Aktyviai sportuodamas jis buvo vienas greičiausių Lietuvos trumpų distancijų bėgikų.
Bėgimas jam įaugęs į kraują. Supratęs, kad bėgimas „Už Marijampolę“ gali likti vienkartiniu renginiu, Darius ėmėsi jį organizuoti pasitelkęs savo suburtą profesionalią komandą. Ją sudarė bėgikai, treneriai, marketingo specialistai, didžiulis būrys kitų savanorių.
„Organizuoti bėgimą, kuris sutrauktų gausybę dalyvių iš Lietuvos, būtų žinomas užsienyje, reikėjo lėšų, - pasakoja savivaldybės tarybos narys. - Dalį sudarė sportininkų starto mokestis, kitą skyrė rėmėjai. Iš pradžių jų prisikviesti buvo sunku – mažai kas tikėjo mūsų idėja, kad šis bėgimas plačiai garsins Marijampolę. Tačiau kryptingos pastangos davė vaisių. Antai į šiųmetį bėgimą susirinko per tūkstantį dalyvių, nekilo problemų dėl rėmėjų.“
Tarp jų, žinoma, „Vidara“. Jos generalinis direktorius D. Kemeraitis pasirodė suvalkietiškai taupus ne tik versle. Nors visi startavusieji buvo apdovanoti medaliais, mineraliniu vandeniu, vaikai gavo dovanų, jau nekalbant apie šiuolaikišką bėgimo laiko fiksavimo įrangą, pavyko sutaupyti renginio organizavimui numatytų lėšų. Už jas miestui dovanotas stalo teniso stalas – jį Darius rudenį pristatė visuomenei skvere prie Rygiškių Jono gimnazijos stadiono. Beje, dovanoti miestui stalą nuspręsta po internetinės marijampoliečių apklausos.
Jau kitą savaitę originalių sumanymų kupini bėgimo „Už Marijampolę“ organizatoriai renkasi aptarti kitų metų renginio.
Nueinančiais 2018-aisiais Darius džiaugiasi prisidėjęs prie savivaldybės tarybos sprendimo premijuoti sportininkus, garsinančius miestą ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. „Visi atletai aukoja sportui laisvalaikį, lieja prakaitą treniruotėse ir varžybose, nesvarbu, ar tai šalies pirmenybės, ar Europos čempionatas. Medaliai, diplomai – tai puiku, tačiau savivaldybės skiriamos premijos leidžia padengti bent dalį pasirengimui išleistų lėšų, o tai, kad sportininkus apdovanoja savivaldybės vadovai, rodo jų dėmesį Marijampolę garsinantiems atletams“, - kalba D. Kemeraitis.
Anot jo, savivaldybė skiria dėmesio visoms sporto šakoms, tačiau mažiau populiarioms labai praverčia ir rėmėjų pagalba. Siekiant, kad ji būtų svaresnė, savivaldybės Mokesčių lengvatų svarstymo komisijos, kuriai priklauso D. Kemeraitis, siūlymu taryba nuo dalies mokesčių atleidžia sportą, jo renginius remiančias įmones.
Tarybos nario ir jo bendražygio A. Kirkliausko planuose – Marijampolės sporto strategija, kurios galutiniai kontūrai, matyt, išryškės po kitais metais vyksiančių savivaldybės tarybos rinkimų, kuriuose Darius dalyvaus Socialdemokratų partijos sąraše.
Anot marijampoliečio, būtina sistema, iš kurios būtų aišku, kurioms šakoms savivaldybė teikia prioritetą, o kurių galbūt reikėtų atsisakyti, nes jos nepateisina išlaidų.
„Aišku, keli savivaldybės tarybos nariai visavertės strategijos nesukurs, todėl kviečiu sportininkus profesionalus ir mėgėjus, trenerius, sporto bendruomenės atstovus teikti siūlymus“, - kalba D. Kemeraitis.

MIESTO laikraščio informacija

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Socialdemokratų partijos rinkiminės sąskaitos.

 

Close