Į Marijampolę atkeliavo Betliejaus taikos ugnis

Į Marijampolę atkeliavo Betliejaus taikos ugnis

Kalėdų išvakarėse, gruodžio 18 d.,  į Marijampolę  atkeliavo Betliejaus ugnis, uždegta nuo žibinto Jėzaus gimimo grotoje Betliejuje.

Marijampolės skautai jau daugiau kaip du dešimtmečius perima Betliejaus ugnį iš Lenkijos skautų ir parvežę į Marijampolę nuneša į Šv. Ark. Mykolo baziliką, dalinasi kituose maldos namuose, globos ir švietimo įstaigose bei organizacijose.

Tradiciškai Lietuvos skautijos Marijampolės Jūrų skautų tunto „Šešupė“ bei Marijampolės. krašto „Sūduvos“ tunto skautai ir jų vadovės Audronė Levickienė, Filomena  Galavočienė  bei Vita Zurzaitė  Betliejaus ugnį atnešė ir į savivaldybę.

Simbolinę Betliejaus taikos ugnį iš Marijampolės skautų priėmė Savivaldybės merė Irena Lunskienė ir linkėjo, kad ji pasiektų kiekvieną marijampolietį ir neliktų nė vieno nepaliesto šios šviesos ir šilumos.

 „Šis Betliejaus ugnies dalijimasis yra gražus dvasingumo ženklas, nes ši šviesa  vienija visus kilniam tikslui - gerumui, tikėjimui ir taikai“, - dėkodama skautams už nešamą gerąją kalėdinę žinią, sakė  merė I. Lunskienė.

Šiemet tarptautinės akcijos šūkiu tapo žodžiai „Taikos ugnis - vienijanti įvairovę“.

Visame pasaulyje ugnies perdavimu iš rankų į rankas rūpinasi skautai, kurie prieš šventes dalinant simbolinę ugnį  nori priminti apie bendražmogiškas vertybes, skelbti taikos žinią ir taip skatinti kiekvieną kurti taiką bei toleranciją savo aplinkoje.

Marijampolės savivaldybės administracijos Komunikacijos skyriaus informacija

Close