Kovo 20-oji - Pasaulinė Žemės diena. Tausokime Planetą!

Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės diena. Tausokime Planetą!

Kovo 20-oji - diena, kai visi minime Pasaulinę Žemės dieną, tai viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosauginių švenčių. Ši data pasirinkta visai neatsitiktinai - tai astronominis pavasaris, kuomet dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Akylesni jau šiandien gamtoje gali pastebėti pirmuosius pokyčius, nes vis labiau įsibėgėdamas pavasaris kviečia sugrįžti paukščius po žiemos šalčių, iš vieno kito debesėlio, palaistydamas žemę, pavasarinis lietus pamažu budina augalus ir tuos, kas buvo užsnūdę, o mes džiaugiamės jau ilgėjančia diena ir šiltesniu saulės spinduliu.

Pasaulinę Žemės dieną, kurios tikslas atskleisti gamtos svarbą ir reikšmę žmonių gyvenimui, siekti jos visapusiško išsaugojimo, mini daugiau kaip 175 pasaulio šalys. Apie klimato kaitą girdime kone kasdien, o šios dienos metu kiekvienas turėtume pagalvoti apie mūsų planetos problemas, ir savo kasdienę veiklą nukreipti tų problemų sprendimo linkme. Iš pažiūros mūsų maži ir atrodytų nepastebimi kasdieniniai darbai – popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų sutvarkymas, šiukšlių rūšiavimas – padeda tausoti medienos išteklius, elektros energiją, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, o jai pagaminti naudojami nuolat senkantys Žemės ištekliai.

Tik kartu imdamiesi veiksmų ir prisidėdami prie planetos išsaugojimo, mokydami jaunąją kartą, formuodami požiūrį į mus supančią aplinką galime užauginti atsakingus piliečius, siekiančius išsaugoti tyrą vandenį, gaivų orą, natūralią, švarią ir gražią aplinką, gyvąją gamtą. Lai ši diena suvienija žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų ateities...

Su lig Žemės diena pasaulyje prasideda Žemės mėnuo, kurio metu kviečiame kelti inkilus, tvarkyti aplinką, sodinti medelius.

Marijampolės kultūros centro informacija

Close