Maitinimas savitarnos principu - pasiteisina

Maitinimas savitarnos principu – pasiteisina

Penkios savivaldybės švietimo įstaigos naujuosius metus pradėjo sveikintinais pokyčiais. Mokykla-darželis „Želmenėliai“, „Smalsučio“ pradinė mokykla, Petro Armino progimnazija, Kazio Borutos gimnazija ir „Ryto“ pagrindinė mokykla pareiškė norą dalyvauti pirmame nemokamo maitinimo priešmokyklinukams ir pirmokams įgyvendinimo etape.

Nemokamas maitinimas buvo skiriamas tik nepasiturinčių šeimų vaikams, tačiau nuo 2020 m. sausio mėnesio, penkiose Marijampolės savivaldybės įstaigose, priešmokyklinukai pietauja nemokamai neatsižvelgiant į šeimos pajamas. Be to, maitinimas čia vyksta kiek kitaip – savitarnos (švediško stalo) principu.

Kaip vyksta maitinimas, vienoje iš šių įstaigų – „Ryto“ pagrindinėje mokykloje ir kokie pirmieji įspūdžiai šiandien domėjosi savivaldybės meras Povilas Isoda, mero patarėja Agnė Pavelčikienė bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Vaznienė.

„Įspūdis tikrai geras, maistas skanus, vaikai puikiai savarankiškai pasirenka ką nori valgyti ir tuo pačiu, pasak darbuotojų, mažėja maisto atliekų. Jeigu šis pradinis etapas bus sėkmingas, jau nuo rugsėjo mėnesio visi priešmokyklinukai ir pirmokėliai gaus nemokamą maitinimą savitarnos principu. Tad, laukiame rugsėjo ir tikimės, kad šis projektas taip pat sėkmingai bus įgyvendintas visose likusiose mokyklose “, – sako savivaldybės meras Povilas Isoda.

„Toks maitinimo būdas ugdo mažųjų savarankiškumą. Jie patys gali nuspręsti, kiek ir kokį maistą nori valgyti, o galimybė rinktis išties plati – sriuba, keletas pagrindinių patiekalų, garnyrai, salotos. Nors dažniausiai būna taip, kad vaikai daržovių vengia, stebint juos, sakyčiau, kad tai nėra tiesa. Dauguma jų neatsisako salotų ir jų į savo pietų lėkštę dedasi iš ties gausiai“, – tai ką matė komentuoja mero patarėja Agnė Pavelčikienė.

Mokyklos direktorius Vladas Klasavičius patvirtino, kad išties pastebima, jog maisto atliekų beveik nebelieka. Pasak mokyklos valgykloje dirbančių moterų vaikai drąsiai sako ko nori, renkasi tai kas jiems patinka ir lėkštes grąžina tuščias, o tai – geriausias įvertinimas maistą ruošusioms darbuotojoms.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyriaus informacija

Close