Marijampolė sulaukė pirmųjų tekstilės atliekų konteinerių

Marijampolė sulaukė pirmųjų tekstilės atliekų konteinerių

Plečiant atliekų surinkimo tinklą bei atsižvelgiant į marijampoliečių pageidavimus, artimiausiomis dienomis Marijampolėje bus pastatyta net 17 tekstilės surinkimo konteinerių.

Pasak Marijampolės savivaldybės mero Povilo Isodos, per šiuos metus tekstilės konteinerių skaičius turėtų padvigubėti: „Pirmiausia  noriu nuraminti tuos, kuriems pirmieji 17 tekstilės konteinerių yra kiek toliau nuo namų ir galbūt sunkiau pasiekiami – per šiuos metus, įrengiant naujas konteinerių aikšteles daugiabučių kiemuose ir kitose miesto vietose, planuojame įrengti dar apie 20 tekstilės konteinerių. Atsižvelgiant į aplinkinių gyventojų skaičių ir srautą, pirmieji konteineriai pastatyti greta didžiųjų prekybos centrų. Džiaugiamės, kad jau pirmą dieną po konteinerių pastatymo marijampoliečiai teigiamai įvertino jiems sudarytą galimybę tinkamai rūšiuoti sukauptus tekstilės gaminius. Pats išbandęs šiuos konteinerius galiu pasakyti, kad tikrai smagu, kai žinai, jog tavo daiktai bus tinkamai panaudoti ir prikelti antram gyvenimui. Manau, kad tvarus gyvenimo būdas turėtų tapti kiekvieno iš mūsų siekiamybe“.

Tekstilės konteineriai bus pastatyti: Klaipėdos g. 1, Bažnyčios g. 38, Vytauto g. 48A, Dariaus ir Girėno g. 8, Palangos g. 22, Vilkaviškio g. 78, Uosupio g. 18, Uosupio g. 9, Mokolų g. 23, Draugystės g. 14, Dariaus ir Girėno g. 15, Sporto g. 16, Vytauto g. 65, Jaunimo g. 2, Saulės g. 54, Vilkaviškio g. 61C, Draugystės g. 5.

Atkreipiame dėmesį, kad į tekstilės konteinerius galima mesti švarius ir dėvėti dar tinkamus suaugusiųjų ir vaikų drabužius, avalynę porose, diržus, rankines, patalynės užvalkalų komplektus ir užuolaidas. Svarbu, kad visa konteineryje paliekama tekstilė būtų supakuota į plastikinius maišelius taip apsaugant nuo drėgmės.

Į konteinerius negalima mesti kilimų, antklodžių ir pagalvių, suteptų, suplyšusių drabužių, tekstilės atraižų. Šias atliekas ir toliau bus galima pristatyti į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles Vokiečių g. 10 Marijampolėje arba Uosinės k. 4, Marijampolės sav.

Visa iš konteinerių surinkta tekstilė bus vežama į „Ecoservice“ rūšiavimo centrą Vilniuje, kur bus dar kartą išrūšiuojama – švari, nesudėvėta ir pakartotiniam naudojimui tinkama tekstilė atrenkama, o likusi panaudojama šluostėms gaminti arba energijai gauti.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyriaus informacija

Susiję straipsniai

Close