Sukakties proga merė pasveikino Marijampolės garbės pilietę Oną Sakalauskienę

Sukakties proga merė pasveikino Marijampolės garbės pilietę Oną Sakalauskienę

Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė pasveikino Trečiojo amžiaus universiteto direktorę Oną Sakalauskienę, neseniai šventusią garbingą 80-ąją sukaktį. Energingai, idėjomis trykštančiai ir keliauti mėgstančiai jubiliatei Savivaldybės vadovė linkėjo „su vasaros vėju dar skristi į tolius ir išsaugoti jauną liepsnojančią širdį". „Tegul ir toliau pulsuoja meile ir džiaugsmu Jūsų širdis, ir jokios rudenio šalnos jos neužgauna", - linkėjo merė. Prie merės sveikinimų prisidėjo jos pavaduotojai Povilas Isoda ir Romualdas Makauskas bei administracijos direktorius Karolis Podolskis. Pasveikinti Marijampolės trečiaamžininkų lyderės atskubėjo ir Savivaldybės tarybos Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas.

Šiemet spalio pirmąją jau keturioliktus mokslo metus pradėsiantis Marijampolės trečiojo amžiaus universitetas suburs beveik pusaštunto šimto senjorų. Nuo pat universiteto įkūrimo jam vadovauja O. Sakalauskienė. Įvertinusi jos ilgametę veiklą ir svarų indėlį kuriant savivaldybės gyventojų senjorų socialinę, kultūrinę ir dvasinę gerovę Marijampolės savivaldybės taryba 2015 m. suteikė O. Sakalauskienei Marijampolės garbės pilietės vardą.

Į universitetą už simbolinę kainą priimami visi norintieji tobulinti savo žinias nuo 45 metų amžiaus. Čia veikia net 14-ka fakultetų, kuriuos būsimi studentai renkasi pagal savo pomėgius. Populiariausi, anot vadovės, psichologijos, namų ūkio, dvasinio tobulėjimo fakultetai. Per mokslo metus organizuojamos bent keturios įdomios išvykos po Lietuvą. O. Sakalauskienė aistra keliauti po pasaulį „užkrėtusi" didelę dalį savo studentų. Kasmet jie kartu, Onutės vadovaujami, išsiruošia į įspūdingas keliones, dažniausiai po gražiausius Europos kampelius. Į universitetą, kuriame galioja gana griežta lankymo ir elgesio užsiėmimuose tvarka, plūsta pagyvenę žmonės ne tik iš aplinkinių vietovių. Marijampolėje esančią senjorų „Alma Mater" renkasi ir kaimynai lietuviai iš Punsko.

Marijampolės savivaldybės komunikacijos skyriaus informacija

Susiję straipsniai

Close