Marijampolėje paroda „Skulptoriai atkurtos Lietuvos šimtmečiui“

Marijampolėje paroda „Skulptoriai atkurtos Lietuvos šimtmečiui“

Marijampolės kultūros centro M. B. Stankūnienės menų galerijoje atidaryta respublikinė paroda „Skulptoriai atkurtos Lietuvos šimtmečiui“.

Lietuvos valstybės jubiliejui skirtoje parodoje pristatomi visų kartų skulptorių, neabejingų šalies istorijai, valstybingumui ir jos ateičiai, darbai. Parodos atidaryme dalyvavo jos kuratoriai ir sumanytojai – Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus skulptorių sekcijos pirmininkė Aušra Jasiukevičiūtė ir skulptorius Daumantas Kučas.

Skulptorės Aušros Jasiukevičiūtės teigimu, tai yra menininkų socialinė akcija, pilietinė iniciatyva, kūrybinė reakcija į dabarties iššūkius, siekiant sutelkti Lietuvos skulptorius, žadinant jų sąmoningumą, skatinant naujos raiškos paieškas.

„Švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį savo kūryba, dovanojame jos žmonėms galimybę regėti, lytėti, patirti skulptūrą, nes tai vienas seniausių, vienas brangiausių ir įdomiausių, pasiimančių visą mūsų gyvenimą, menų. Skulptūros menas turi ypatingą galią paveikti žiūrovą, išlikti tūkstančius metų, pergyventi visas jos interpretavimo madas, nemeilės epochas, pristatyti dabar kuriamą žinią ateičiai. Kaip gyvenimas yra įvairus, taip ir mūsų kūryba yra įvairi, todėl ši paroda yra viena labai retų galimybių pamatyti platų kuriančių skulptūros lauke menininkų spektrą, pajusti gyvybingumą, jaunųjų skulptorių mąstymo įvairovę“, - teigia parodos sumanytojai.

Renginyje dalyvavęs mero pavaduotojas Romualdas Makauskas, padėkojo parodos kuratoriams už suteiktą galimybę skulptorių bendruomenės parengtą prasmingam Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą kolekciją, apkeliavusią daugelį šalies miestų,  pamatyti ir Marijampolėje.

Parodą apžiūrėti galima iki 2019 m. sausio 7 dienos.

Marijampolės savivaldybės komunikacijos skyriaus informacija

Close