Naujos kūrybiškumą skatinančios erdvės jau lopšelyje-darželyje „Rasa“

Naujos kūrybiškumą skatinančios erdvės jau lopšelyje-darželyje „Rasa“

Vaikų lopšelyje-darželyje „Rasa“ baigiamas įgyvendinti projektas, kurio metu įrengtos patalpos trims ikimokyklinukų grupėms: lopšelio grupei „Žiogeliai“ ir dviems darželio grupėms „Lašeliai“ bei „Kiškučiai“. Naujomis patalpomis nuo rugsėjo džiaugiasi 55 šias grupes lankantys vaikai.

Naujai įrengtos patalpos pasižymi nestandartiniais, įdomiais dizaino sprendimais. Čia sukurtos vientisos erdvės be pertvarų, įrengtos atskiros zonos, skirtos žaidimams, ugdymui ir poilsiui. Kad vaikai jaustųsi gerai, įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema, apšiltintos lauko sienos ir lubos, seni radiatoriai pakeisti naujais. Pagerintos vaikų ugdymo sąlygos modernizuojant infrastruktūrą ir aprūpinant ugdymo priemonėmis, skatinančiomis vaikų kūrybiškumą ir savireguliaciją.

Lopšelyje-darželyje lankęsis savivaldybės meras Povilas Isoda kartu su patarėja Agne Pavelčikiene apžiūrėjo naujai sutvarkytas patalpas ir pasidžiaugė, jog atnaujintos patalpos yra erdvios, šviesios, jose yra daug edukacinių priemonių, kurios skatina vaikučių smalsumą, loginį mąstymą ir prisideda prie kokybiško ugdymo proceso užtikrinimo.

„Ugdant mažuosius svarbu patraukti jų dėmesį pasitelkiant ne tik mums visiems įprastus metodus, tačiau ir taikant modernius sprendimus. Džiaugiuosi, jog „Rasos“ ugdytiniams sudarytos sąlygos kūrybingai ir išradingai pažinti aplinką. Tokie projektai tik dar kartą įrodo, kaip svarbu nestovėti vietoje, judėti pirmyn, keistis ir tobulėti,“ – sako meras P. Isoda.

Šiose patalpose artimiausiu metu taip pat bus įrengtos mobilios interaktyvios lentos bei stracionarios interaktyvios grindys. Vaikus sudominti siekiama ne tik tradiciniais ugdymo įrankiais, tačiau pasitelkus šiuolaikiškas ir modernias technologijas.

Įstaigos direktorė Raselė Sutkauskienė pasakojo apie atliktus darbus, vaikų užimtumą ir labiausiai mažųjų dėmesio sulaukiančias erdves ir žaislus. Direktorė pasidalijo ne tik linksmais pasakojimais apie darželio kasdienybę, bet ir ateities planais.

Projektas „Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Rasa“ modernizavimas“ finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir LR valstybės biudžeto lėšomis, taip pat Marijampolės savivaldybės administracijos lėšomis. Bendras projekto biudžetas – 395.063,24 Eur.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyriaus informacija

Close