Povilas Isoda. Nors Marijampolė nėra kurortas…

Povilas Isoda. Nors Marijampolė nėra kurortas…

Iniciatyvių bendruomenių, gyventojų ir savivaldos sprendinių dėka, sudarytos palankios sąlygos karštuoju metų sezonu poilsiauti ir pramogauti Marijampolės savivaldybės ribose įrengtose vasaros poilsio ir laisvalaikio zonose.

Visų pirma – tiek savų gyventojų, tiek atvykstančių svečių pripažinti mūsų Poezijos ir Vytauto parkai. Juose gausu šeimų. Jos čia ilsisi žiūrėdamos puikius renginius, vaikai žaidžia jiems skirtose aikštelėse, tiek mažieji, tiek tėvai braidžioja upėje ir fontanuose. Puikiai įrengtoje sporto zonoje šalia Rygiškių Jono gimnazijos kiekvieną vakarą gausu žmonių, kurie aktyviai bėgioja, mankštinasi treniruoklių aikštelėje, žaidžia krepšinį ir tinklinį.

Išpuoselėtas erdves turime ne tik mieste, bet ir kaimiškose vietovėse: Liudvinavo, Šunskų parkai, Liudvinavo užtvanka, kurioje savaitgalio vakarais galime gėrėtis šviečiančiu fontanu. Traukos centras Igliaukoje – neabejotinai Yglos ežeras. Kituose Marijampolės savivaldybės miesteliuose ir kaimeliuose taip pat yra sutvarkyti skverai, vaikų žaidimo, krepšinio, tinklinio aikštelės ir teniso kortai.

Unikalus kampelis Marijampolėje – Marių sala. Joje jau keli metai veikia vandenlenčių parkas „Splash Miami“, traukiantis ekstremalių pramogų gerbėjus. Pernai saloje buvo įrengta grilio zona, kurioje šeimos ar draugų kompanijos gali išsikepti maistą, smagiai pramogauti prie vandens. Saloje yra tinklinio aikštelės, supynės vaikams ir didelis pliažas. Šioje teritorijoje ateityje privalome išplėsti poilsio infrastruktūrą, sutvarkyti takus (šiemet bus baigtas takas iki poilsio zonos nuo pagrindinio kelio), įrengti daugiau pramogų vaikams, sutvarkyti sustojimo aikštelę ir turėsime vieną patraukliausių laisvalaikio zonų visai šalia miesto.

Džiugu, kad turime kempingą, kuris vis labiau mėgstamas ne tik atvykstančių turistų, bet ir vietos poilsiautojų. Privatus operatorius sėkmingai vykdo veiklą, siūlo daug pramogų, patrauklią ir saugią aplinką poilsiui. Jau šiemet bus asfaltuojamas kelias vedantis į kempingą, kad ši teritorija taptų prieinamesnė ir patrauklesnė.

Dar vienas poilsio ir pramogų objektas – Pašešupio parkas. Rekonstrukcija užsitęsė, kadangi parkas tvarkomas iš kelių finansavimo šaltinių ir darbai vyksta etapais. Šiame parke bus tvarkomas pagrindinis takas, prie jo įrengiamas apšvietimas, išvalomas tvenkinys, tvarkomos maudymosi vietos, įrengiamas pažintinis takas ir regyklos. Numatyta įrengti pliažo tinklinio aikšteles, teniso kortus su šiuolaikiška danga, vaikų žaidimų aikšteles, pikniko zonas, plėsti treniruoklių zoną, įrengti viešąjį tualetą, Šis parkas taps dar patrauklesnis mėgstantiems tiek aktyvų, tiek pasyvų poilsį, čia vietą ras ir šeimos su mažais vaikais, ir draugų kompanijos.

Turime kuo pasidžiaugti, turime kur pailsėti ir, žinoma, dar turime nemažai padirbėti, kad esamos ir naujos vietos būtų ne tik patrauklios, bet ir patogios poilsiauti tiek gyventojams, tiek atvykstantiems svečiams.

Susiję straipsniai

Close