Prie socialdemokratų prisijungė būrys generolų

Prie socialdemokratų prisijungė būrys generolų

Šią žiemą į partiją atėjo arba prašymus padavė net 4 generolai - Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius, buvęs Lietuvos karo akademijos viršininkas Algis Vaičeliūnas, buvęs Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadovas Remigijus Baniulis bei buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žimantas Pacevičius. O buvęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Saulius Stripeika partijoje jau senbuvis.

Remigijus Baniulis ir A. Vaičeliūnas dalyvaus Vilniaus miesto tarybos rinkimuose,  S. Stripeika - Vilniaus rajono savivaldybės tarybos rinkimuose. Kiti du artėjančiuose rinkimuose sakosi nedalyvausią, tačiau tai daryti ateityje galimybės neatmeta.

Paklausti, kodėl nusprendė stoti į partiją, visi sakosi panašiai - kad dabar turi daug daugiau laiko, todėl gali realizuoti save ir savo idėjas, o būti tik stebėtojais to, kas vyksta valstybėje yra per didelė prabanga. Trumpai tariant, nėra patenkinti dabartinės valdžios sprendimais ir visu tuo, kaip jie priimami.

Į partiją 2012 metais įstojęs Saulius Stripeika pasakoja, kad socialdemokratu širdyje jis buvo gyvenimo būdu, bet generolo laipsnis neleido priklausyti partijai. Beje, generolo laipsnį jam suteikė Prezidentas Algirdas Brazauskas.

„Man nuo mažens nepatiko supanti nelygybė. Kai skriaudžia silpnesnį, kai kažkas vaidina turtingesnį. Aš visada mokykloje užstodavau silpnesnį, jei mačiau kažkokį mandresnį, kuris nori pasijuokti. Mokykloje dažnai teko susidurti su nelygybe, silpnesniųjų kova su stipriaisiais.“ – prisimena jis.

Štai Remigijus Baniulis sako, kad sprendimas stoti į LSDP atėjo bediskutuojant apie šios dienos aktualijas su buvusiais kolegomis. Be to, anot jo, pripratus prie greito gyvenimo ritmo, nelengva jį sulėtinti“. Sportuoju, lavinu anglų kalbos įgūdžius, su buvusiais kolegomis dalyvauju savanorių ugniagesių veikloje ir nusprendžiau išbandyti politiko kelią", – sako R. Baniulis.

„Žmonės yra nepatenkinti pirmiausia ne materialia padėtimi, o požiūriu į juos, socialine apsauga, viešosiomis paslaugomis. Nepriklausomai nuo pajamų ar pareigų, svarbu yra elementari pagarba. Juk poreikių piramidės viršuje stovi ne pinigai, o pripažinimas žmogaus“, – samprotauja Žimantas Pacevičius.

Kęstutis Jucevičius ir Algis Vaičeliūnas prie Lietuvos socialdemokratų partijos taip pat prisijungė vedini pažiūrų.

 

 

Susiję straipsniai

Close