SAM tęsia iniciatyvą: kviečiame rinkti aktyviausius sveikos gyvensenos propaguotojus

SAM tęsia iniciatyvą: kviečiame rinkti aktyviausius sveikos gyvensenos propaguotojus

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia siūlyti asmenis, organizacijas, neformalius veiklių žmonių susibūrimus apdovanojimams „Už sveiką gyvenseną“ ir padėkoti jiems už pastangas stiprinti visuomenės sveikatą. Jau antrą kartą vyksiantys apdovanojimai – tai padėka aktyviems mūsų visuomenės nariams už jų ilgametį darbą ir asmeninį pavyzdį įkvepiant kitus rinktis aktyvesnį, sveikesnį, įdomesnį gyvenimo būdą.
„Neabejoju, kad kiekvieno miesto, miestelio ar kaimo bendruomenės turi tokių šviesuolių, kurie aktyviai prisideda prie sporto, sveikos mitybos, gyvenimo be žalingų įpročių ir pan. propagavimo. Todėl labai kviečiu juos siūlyti apdovanojimams ir padėkoti už jų didžiulį indėlį į mūsų visų ateitį“, – sako apdovanojimų „Už sveiką gyvenseną“ iniciatorius sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Nominantus apdovanojimams galima siūlyti keturiose kategorijose: „Už sveikos ateities puoselėjimą“ – darbą su vaikais, jaunimu, „Už pagalbą ir paramą sugrįžtantiems gyventi“ – žmonių, turėjusių problemų dėl alkoholio, narkotikų, kitų psichotropinių medžiagų vartojimo, reabilitaciją ir pagalbą jiems, „Už nugalėtą negalią“ – iniciatyvas neįgaliesiems, „Už aktyvumą, nepavaldų amžių“ – veiklas, skirtas garbaus amžiaus žmonėms.
Nominantai siūlomi užpildant SAM interneto svetainėje skelbiamą anketą, kurioje reikia nurodyti ką ir už kokius nuopelnus siūloma apdovanoti. Teikiant paraiškas prašoma kuo plačiau nušviesti jų veiklą, nuveiktus darbus, nes ši informacija padės išrinkti šių metų nugalėtojus.
Anketas galima pildyti iki spalio 24 dienos. Nugalėtojus, kurie padėkos raštais ir statulėlėmis bus apdovanoti lapkritį vyksiančiame iškilmingame renginyje,  išrinks komisija, į kurią SAM kvies pacientų, gydytojų, Vyriausybės atstovus.
2017 metų apdovanojimus atsiėmė projekto „Sveikatiada“ organizatoriai, Lietuvos priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenių asociacija, asociacija „Gyvastis“ bei Trečiojo amžiaus universitetų asociacija.

 

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos informacija

Close