Sporto centras „Sūduva" 50-metį pasitinka atsinaujinęs erdves ir pasiekęs sporto pergalių

Sporto centras „Sūduva“ 50-metį pasitinka atsinaujinęs erdves ir pasiekęs sporto pergalių

Marijampolės jaunųjų sportininkų ugdymo „kalvė" - sporto centras „Sūduva" šį penktadienį, spalio 26-ąją, paminėjo įkūrimo 50-metį. Šia proga Marijampolės kultūros centre surengtos iškilmės, į kurias pakviesti ne tik savivaldybės vadovai, kolektyvo nariai, bet ir buvę darbuotojai, treneriai, sportininkai veteranai, ugdytiniai.

Dabartinio sporto centro pradžia laikomi 1968 metais įsteigta Kapsuko jaunimo sporto mokykla, turėjusi sunkiosios atletikos, dviračių sporto, bokso, klasikinių imtynių skyrius. Šiandien centre veikia bokso, dviračių sporto, dziudo imtynių, graikų-romėnų imtynių, lengvosios atletikos, sunkiosios atletikos skyriai. Kaip jubiliejaus iškilmėse teigė dabartinis centro direktorius Gintautas Janušauskas, pradėjęs vadovauti prieš 22 m., centrui patikėta atsakomybė už sporto mokyklos veiklą ir ne tik - jiems teko prižiūrėti sporto bazes, padėti kurtis sporto klubams, skirstyti lėšas, steigti stipendijas geriausiems Marijampolės sportininkams ir kita veikla. Šiandien sporto centras „Sūduva" lankytojus pasitinka remontuotose erdvėse - pavyko atnaujinti sunkiosios atletikos ir dviračių sporto sales, kapitaliai atnaujinta sporto salė, pakeista stadiono bėgimo takų danga. Sėkmingi jubiliejiniai metai ir sporto pasiekimais: sunkiaatletis Žygintas Stanulis iškovojo Europos čempionato sidabrą, kitas sunkiaatletis Žilvinas Žilinskas ką tik grįžo iš Pasaulio jaunimo olimpiados Argentinoje su 7-ąja vieta, aukšti ir lengvaatlečių šiųmečiai pasiekimai. Centre sportinę karjerą pradėję net penki jaunimo olimpinių varžybų dalyviai, atstovavę Lietuvai. „Pasiekimai nuteikia viltingai - auga dar viena talentinga karta sportininkų, kurie garsins šį sporto centrą, Marijampolės ir visos Lietuvos vardą", - sakė centro direktorius G. Janušauskas.

Sporto centro jubiliejiniame renginyje kolektyvą ir sportininkus pasveikino Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė. Ji padėkojo esamiems ir buvusiems vadovams, treneriams už istorijos saugojimą ir palinkėjo tęsti „čempionų lygą". Sporto centras jubiliejaus proga sukūrė videofilmą, trenerio Alvydo Kirkliausko pastangomis sukurtas videofilmas apie štangos „tėvą" Juozą Kavaliauską. Merė I. Lunskienė padėkomis už nuoširdų ilgametį sportininkų rengimą, pedagoginę veiklą apdovanojo direktoriaus pavaduotoją Zinaidą Grinevičienę, trenerius Irmą Gasperavičienę, Joną Janulevičių, Giedrių Kuncevičių, Algirdą Virbicką, už ilgametį ir nuoširdų darbą - įstaigos ūkvedę Danutę Stasę Tumosienę. LR Kūno kultūros ir sporto departamento padėkomis apdovanoti sporto centro „Sūduva" treneriai A. Kirkliauskas, Viktoras Grinevičius ir Arvydas Šedys.

Jau sporto centro pirmaisiais gyvavimo metais jį garsino Lietuvos čempionatų nugalėtojai ir prizininkai, tokie, kaip boksininkai Žilvinas Bujauskas, Romas Gudynas ir Almantas Liutvaitis, sunkiaatlečiai Žydrūnas Siauraza, Audrius Vosylius, Alvydas Kirkliauskas ir kiti. Plėtėsi ir sporto šakų, daugėjo patalpų. Po 2001 m. reorganizacijos sporto mokykloje pradėjo veikti plaukimo ir baidarių irklavimo skyriai. Žaidimų sporto mokykloje nuo tada veikia krepšinio, regbio, šaškių, šachmatų, tinklinio skyriai. Tais pačiais metais pradėjo darbą Futbolo centras. Dar po metų teniso sporto klubo lėšomis pastatyti teniso kortai. 2004 m. lapkritį atsidarė antras mieste 25 m. uždaras baseinas-sveikatingumo centras „Sveikatos banga“, o nuo 2008 m. liepos 6 d. Marijampolėje duris atvėrė daugiafunkcinis sporto ir turizmo kompleksas. Tai pirmas tokio tipo sporto kompleksas Lietuvoje - 6000 vietų futbolo stadionas su tribūna ir 2660 vietų daugiafunkcinis sporto maniežas.

Šiemet trenerių kolektyvas pasipildė trimis jaunais treneriais.

Marijampolės savivaldybės komunikacijos skyriaus informacija

Close