Susigiminiavusių Valgos ir Valkos miestų jubiliejuje – Savivaldybės tarybos nariai

Susigiminiavusių Valgos ir Valkos miestų jubiliejuje – Savivaldybės tarybos nariai

Birželio 7-9 dienomis Savivaldybės tarybos nariai Albinas Mitrulevičius ir Alvydas Zdanys lankėsi Valkos ir Valgos miestų 435 metų jubiliejaus renginiuose.

Tai du Marijampolės savivaldybės miestai partneriai, su kuriais bendradarbiavimo sutartis  pasirašyta 2018 metais. Valkos miestas, esantis Latvijoje prie valstybės sienos ir Valgos miestas - jau už sienos – Estijoje savo savivaldybių šūkyje skelbia „Vienas miestas – dvi valstybės“, nes Latvijos Respublika baigiasi, o Estijos prasideda, pačiame Valkos - Valgos miesto centre.

Marijampolės savivaldybės delegacijos nariai šventiniame renginyje pasveikino Valkos ir Valgos miestus jubiliejaus proga ir perdavė Savivaldybės mero Povilo Isodos sveikinimą.  Kartu su kitomis atvykusiomis susigiminiavusių miestų delegacijomis lankėsi Valkos savivaldybės rotušėje, kur susipažino su savivaldybės administracijos infrastruktūra ir darbu. Pažintinėje ekskursijoje po Valką - Valgą, pats Valkos meras Ventas Armandas Krauklis pristatė istorinio bei kultūrinio paveldo objektus, supažindino su veikiančia infrastruktūra bei planuojamais vystyti  bendrais pasienio projektais. Greta esančios Valkos (Latvija) ir Valgos (Estija) savivaldybės kartu saugo  miestų istorinį - kultūrinį identitetą, planuoja investicijas ir kartu vysto Valgos-Valkos centro infrastruktūrą, nes šiuose pasienio miestuose įprasta, kad tose pačiose įstaigose (dailės, muzikos, krepšinio mokyklose, kultūros centruose lankosi piliečiai ir iš Latvijos, ir iš Estijos, o bendradarbiavimas suteikia galimybes teikti geriausias paslaugas.

Susitikimų su Valgos-Valkos vadovais metu, Savivaldybės tarybos nariai A. Mitrulevičius ir A. Zdanys domėjosi ir Marijampolės bei Valgos ir Valkos savivaldybių bendradarbiavimo vystymo galimybėmis sporto, kultūros, turizmo srityje, planuojant vykdyti bendrus projektus bei iniciatyvas. Prisimintas ir  Estiją, Latviją ir Lietuvą siejantis istorinis įvykis - Baltijos kelias, kurio 30 metų jubiliejų šiais metais minėsime, esantis Baltijos šalių miestų draugystę stiprinantis tiltas, įpareigojantis puoselėti šiltus ir draugiškus santykius

Daugiau nuotraukų rasite:https:nuotraukų albume

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyriaus informacija

Close