Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komitetas domėjosi mokyklų pertvarkos darbais

Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komitetas domėjosi mokyklų pertvarkos darbais

Marijampolės savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto nariai birželio 10 d. apsilankė trijose švietimo įstaigose, kuriose šiuo metu vyksta patys didžiausi pokyčiai. Į jų akiratį pateko Mokolų mokykla-darželis, kuris siekiant išspręsti ikimokyklinukų vietų stygių Tarybos sprendimu performuojamas į lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“, jų mokinius perimanti „Šaltinio“ progimnazija ir Jono Totoraičio progimnazija, bebaigianti modernizavimo projektą iš ES lėšų. „Komiteto nariai išreiškė norą apžiūrėti mokyklas, kaip čia vyksta suplanuoti darbai“, - sakė komiteto pirmininkas Alvydas Zdanys. Su juo mokyklų pokyčius apžiūrėjo komiteto nariai Darius Kemeraitis, Valdas Pileckas ir administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Vaznienė.

Mokolų mokyklos-darželio buvusios antrokų ir trečiokų klasės jau sėkmingai pervestos į greta esančią „Šaltinio“ progimnaziją, o čia jau sukomplektuotos 3 naujos lopšelio-darželio grupės. Mokiniai pervesti perduodant progimnazijai jų vadovėlius ir baldus. Kaip pasakojo įstaigos direktorė Rimanta Trečiokienė, reikia pritaikyti patalpas iš pagrindų, atsižvelgiant į vaikų amžių: įrengti rūbines, virtuvėles, sanitarines, miegui skirtas patalpas ir kt. Be to bus tvarkomi jau pasenę 1985 m. statyto pastato vamzdynai. Darbams atlikti baigiamas viešasis pirkimas, įstaiga jau užsisakiusi specialius baldus, kurie atkeliaus rugpjūčio viduryje. Sklandžiai pavyko išspręsti ir personalo klausimus - dalis mokytojų gavo darbą progimnazijoje, dalis - persikvalifikavo lopšelio-darželio poreikiams. Komiteto nariai įsitikino, kad „Šaltinio“ progimnazijoje jau sparčiai įsibėgėję klasių paruošimo darbai. Kaip pasakojo progimnazijos direktorius Jonas Kukukas, jau rugsėjį mokykloje bus 12-ka pradinukų klasių, keturios jų - iš buvusios Mokolų mokyklos-darželio. Jiems stengiamasi sudaryti geras sąlygas erdviame ir šviesiame mokyklos pastate.

Aplankytoje Jono Totoraičio progimnazijoje jau eina į pabaigą didelio modernizavimo projekto, įgyvendinamo 7-iose Lietuvos mokyklose, darbai. Nors projektas jau turėjo būti įgyvendintas, pasak progimnazijos direktorė Gražinos Jakovickienės, jis pratęstas iki rugpjūčio 31 d. Progimnazija rugsėjo pirmąją turi pasitikti su modernia biblioteka-skaitykla, renginių ir susitikimų bei kitomis šiuolaikiškomis mokymosi erdvėmis.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyriaus informacija

Close