Tarptautinės jaunimo dienos proga – susitikimas su meru

Tarptautinės jaunimo dienos proga – susitikimas su meru

Tarptautinės jaunimo dienos proga, Marijampolės jaunimo organizacijų taryba „Apskritas stalas“ (MJOT), organizavo jaunimo pusryčius-susitikimą su Marijampolės savivaldybės meru Povilu Isoda.

Neformaliame susitikime kartu su meru apsilankė vicemeras Paulius Marozas bei mero patarėja Agnė Pavelčikienė. Smalsūs ir žingeidūs jauni žmonės, turėjo merui klausimų įvairiomis temomis, pradedant vaikystės hobiais ir baigiant patirtimi būnant savivaldybės meru. Buvo sulaukta pasiūlymų kaip būtų galima dar labiau prisidėti prie jaunimo skatinimo veikti ir iniciatyvų bei projektų palaikymo.

Jau pirmasis užduotas klausimas: „Kaip ketinate pritraukti jaunus žmones grįžti iš didmiesčių ir gyventi Marijampolėje?“, parodė, jog jaunimui tikrai svarbi Marijampolė ir jie nori savo gyvenimą kurti būtent čia. Visų pirma meras, akcentavo, kad vienas iš uždavinių norint pritraukti jaunus žmones likti Marijampolėje – naujų darbo vietų kūrimas. Žmonėms yra svarbu geras ir konkurencingas atlyginimas, o toliau seka eilė kitų faktorių: saugi ir patogi šiuolaikiška infrastruktūra, gamtai draugiška aplinka, kokybiškas švietimas, įvairiapusiškas kultūrinis ir sportinis gyvenimas. „Esant visiems šiems aspektams nematau argumentų, kodėl neturėtumėte rinktis Marijampolės. Juk čia gera ir patogu gyventi“,– sakė meras.

Vicemeras P. Marozas priminė jaunimui, jog jau rudenį mūsų mieste įsikurs bendradarbystės centras „Spiečius“ – netradicinio tipo verslo vystymosi erdvė, orientuota į smulkųjį ir vidutinį verslą. Tai bus vieta, kur idėjos ir mintys galės virsti realiais darbais.

Pokalbiui įpusėjus ir „Senosios miesto kepyklėlės“ erdvę užpildžius nuoširdžioms šypsenoms, Vladas Polevičius, Marijampolės jaunimo organizacijų tarybos „Apskritas stalas“ pirmininkas, išreiškė susirūpinimą, nepakankamu patalpų kiekiu, kuriose jaunimas galėtų rinktis ir veikti. „Nors dabar jaunimo organizacijų Marijampolėje yra mažiau, nei prieš keletą metų, esame labiau organizuoti ir susitelkę. Matome, jaunimo norą susitikti ir dirbti, bet problema viena – tam reikia tinkamų patalpų“,– sakė MJOT pirmininkas.

Meras savo ruožtu žadėjo, jog tokios patalpos tikrai bus surastos ir jaunimo prašymas tikrai yra išgirstas. „Bendruomeniškumas – jėga, varanti į priekį. Susitelkus ir dirbant kartu galima kalnus nuversti. Jeigu yra tokių patalpų poreikis – būtinai turime šią problemą išspręsti“,– pridūrė meras. Turint idėjų, pasiūlymų ar susidūrus su sunkumais, jis jaunimą kvietė, neabejojant kreiptis ir būti atviriems.

Prie eilės klausimų apie politiką bei užimamas pareigas, ateities planus, savivaldybės vadovai sulaukė ir „blic“ klausimų: jeigu važiuotumėte autobusu, sėdėtumėte gale ar priekyje? Šunys ar katės? Jaunimas sužinojo, jog nemėgstamiausia mero pamoka buvo dailė, kiečiausias stalo žaidimas – „Alias“ ir, kad pasak mero „Skaičiukai – jėga!“.

Marijampolės savivaldybės administarcijos
Komunikacijos skyriaus informacija

Close