Lauros Latvaitytės-Zaman koncerte - pirmosios marijampoliečių aukos naujam fortepijonui

Lauros Latvaitytės-Zaman koncerte – pirmosios marijampoliečių aukos naujam fortepijonui

Operos solistės Lauros Latvaitytės-Zaman paramos ir labdaros fondas Marijampolės kultūros centre įgyvendino pirmąjį projektą - rugsėjo 15 d. surengė klasikos koncertą, kurio metu suaukotos lėšos skiriamos Kultūros centrui aukštos kokybės fortepijonui įsigyti. Koncerte operų ir operečių arijas atliko pati operos solistė L. Latvaitytė- Zaman (sopranas), Giedrė Muralytė- Erikson (fortepijonas) ir Vytenis Gurskis (fleita).

Iš Marijampolės savivaldybės Liudvinavo miestelio kilusi, Hamburge operos meno studijas baigusi, šiuo metu Berlyne su šeima gyvenanti ir kurianti dainininkė Laura jaučiasi įsipareigojusi padėti puoselėti muzikos meną savo krašte. Jos tikslas - fondo pagalba surinkti per artimiausius kelerius metus apie 90 000 Eur, kad būtų galima užsakyti naują fortepijoną Marijampolės kultūros centro salei. „Salė puiki, bet dabar esantis instrumentas nėra techniškai pritaikytas jai", - per savo spaudos konferenciją sakė dainininkė. Ji pabrėžė, kad aukštos kokybės fortepijono gamyba nepasikeitusi per 200 metų. Jie gaminami iš ypatingos brandintos medienos, todėl kaina yra aukšta. Laura svajoja apie „Steinway” fortepijoną, kuris išsiskiria ypatinga tembrine spalva. Anot jos, tokiu instrumentu Marijampolėje norėtų skambinti kiekvienas fortepijono meistras. Čia galėtų vykti rečitaliai, koncertai fortepijonui su orkestru ir kt. Solistė norėtų atsivežti į Marijampolę koncertuoti savo scenos partnerius, kurie studijuoja JAV. „Noriu padėti savo miestui kurti aukštąją muzikos kultūrą ir grąžinti skolą. Čia augdama gavau meninę aplinką, lankiau muzikos mokyklą", - pasakojo Laura. Idėja įsteigti savo paramos ir labdaros fondą kilo šių metų gegužę, atvykus į emigracijoje gyvenantiems tautiečiams skirtą susitikimą „Sveiki sugrįžę". Kaip prisimena Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Makauskas, tąkart, Miesto dienų šurmulyje, iš mūsų krašto kilusi jaunoji operos solistė pirmą kartą garsiai ištarė savo pasiryžimą. Pati ji sako, kad buvo įkvėpta meno mecenatės Beatričės Kleizaitės-Vasaris, kurios vardo galerijoje prieš trejus metus pirmą kartą po buvimo užsienyje Laurai teko koncertuoti. Dar viena kilni idėja - paremti jaunuosius Marijampolės meno mokyklos talentus. Laura atsimena, kaip pačiai būtų pravertę gauti paramą dalyvauti konkursuose ar studijoms.

Lauros fondui padaryti pradžią padėjo jos krikšto tėvas daktaras Vytautas Kyga. Fondo steigėja įsitikinusi, kad jos idėjai pritars ir Lietuvoje gyvenantys muzikos mylėtojai, ir užsienyje gražų gyvenimą susikūrę tautiečiai, ir galbūt užsieniečiai. Ji tęs savo koncertinę veiklą, skleisdama fondo idėjas.

Pirmajame paramos ir labdaros koncerte dalyvavo visi Lauros artimiausi žmonės: tėvai, vyras, krikšto tėvo šeima.

Marijampolės savivaldybės komunikacijos skyriaus informacija

Susiję straipsniai

Close