PADARYSIME VISKĄ, KAD KOLEGIJA IŠLIKTŲ SAVARANKIŠKA

PADARYSIME VISKĄ, KAD KOLEGIJA IŠLIKTŲ SAVARANKIŠKA

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie netikėtą dr. Vaidoto Viliūno atleidimą iš Marijampolės kolegijos direktoriaus pareigų bei pirmojo etapo stojimo rezultatams, kurie nėra džiuginantys, socialdemokratų frakcija savivaldybės taryboje inicijavo susitikimą su kolegijos vadovybe, kad iš pirmų lūpų galėtų išgirsti ir išsiaiškinti kokia yra tikroji situacija.

Belieka apgailestauti, kad regioninės kolegijos paliktos visiškai laisvai rinkai. Natūralu, kad Marijampolės kolegijai sunku konkuruoti su didžiųjų miestų kolegijomis. Švietimo ir mokslo ministerija, kaip kolegijos steigėja turi priimti realius sprendimus: tiek finansavimo, tiek paties ugdymo proceso organizavimo, kad regiono kolegija turėtų galimybę pritraukti studentus, pasiūlyti kokybiškas ir regiono poreikį atitinkančias studijas, nes regione aukštoji mokykla gyvybiškai reikalinga.

Marijampolės savivaldybė nuo pat kolegijos įsteigimo skyrė paramą, pagalbą, bet gaila, kad iki šiol realiai negali prisidėti prie sprendimų priėmimo, nes kolegijos valdymo organuose neturi nei vieno atstovo.

 „Viešojoje erdvėje pasigirsta kaltinimų tiek kolektyvui, tiek savivaldybei, bet kaip minėta, įstatymų leidėjas nesuteikė jokių realių galimybių savivaldai dalyvauti kolegijos valdyme. O skaudžiausia girdėti kaltinimus darbuotojams, kadangi kolegijos darbuotojai yra tie žmonės, kurių dėka atsirado pati kolegija ir studijų programos. Norėtųsi, kad atsakomybę prisiimtų steigėjai, įstatymų leidėjai, kolegijos vadovai, kurie priima sprendimus. Šiuo atveju atsakomybė kraunama ant sprendimus įgyvendinančių darbuotojų, kas yra visiškai neteisinga. Tiek mūsų frakcija, tiek savivaldybės taryba padarys viską, kad kolegija sėkmingai veiktų ir įveiktų kylančius iššūkius.“, - sakė savivaldybės vicemeras ir kolegijos absolventas P. Isoda.

Susitikimo metu buvo nuspręsta siūlyti tarybai didinti studijų rėmimo fondą, steigti stipendijas, kurios įpareigotų specialistus likti dirbti mūsų savialdybėje. Koelgijos vadovai pasidžiaugė, kad Marijampolės savivaldybė vienintelė iš regiono svivaldybių palaiko STEAM projektą ir yra pasiruošusi skirti finansavimą. Marijampolės savivaldybės inicaityva, kolegijos veiklos problemos ir perspektyvos bus teikiamos svarstyti Regiono plėtros tarybai.

LSDP frakcija

Susiję straipsniai

Close