Karolis Podolskis. Renovacija - tiesiausias kelias mažesnių šildymo sąskaitų link

Karolis Podolskis. Renovacija – tiesiausias kelias mažesnių šildymo sąskaitų link

Nors šių metų ruduo, kiek neįprastai, visus džiugina šiluma, matant ateinančios savaitės prognozes optimizmas mažėja – panašu, jog ateina spalio pabaigai labiau būdingi orai.

Nenorėdami, kad krintanti temperatūra, kaip ta žiema kelininkus, užkluptų netikėtai – nuo  spalio 19 d. skelbiame oficialią šildymo sezono pradžią ir duodame startą šildymo tiekimo organizavimui į gydymo, švietimo ir kitas įstaigas bei gyvenamuosius namus.

Naujo šildymo sezono kiekvieną kartą laukiame su nerimu dėl ženkliai išaugsiančių šildymo sąskaitų.

Valstybinei kainų ir energetikos komisijai (VKEKK) vis dar neperskaičiuojant šilumos bazinės kainos, kilovatvalandės kaina Marijampolėje kiekvieną mėnesį sistemingai kyla (liepa – 6,55, rugpjūtis – 6,61, rugsėjis – 6,93, spalį – 7,15 ct/kW).

Nors ne kartą savivaldybės vardu kreipėmės į VKEKK dėl naujų šilumos kainų dedamųjų patvirtinimo, panašu, jog net ir perskaičiavus kainą, dėl bendro biokuro ir dujų kainos augimo Lietuvoje (prognozuojamas 15-20 proc.), reikšmingo šildymo kainos sumažėjimo tikėtis neverta.

Marijampolės savivaldybės ir UAB „Litesko“ šilumos ūkio nuomos sutartis baigiasi 2025 metais, todėl svarbiausia šiame etape tinkamai pasiruošti šilumos ūkio perėmimui atėjus terminui bei siekti pigesnės šilumos gamybos.

Stebint kainų augimo tendencijas naftos, dujų, biokuro ir elektros sektoriuose, darosi akivaizdu, jog norint mažinti namų ūkio išlaidas būtina ieškoti kitų alternatyvių sprendimų.

Vienas iš labiausiai pasiteisinančių – daugiabučių namų renovacija, kuri ir Marijampolėje įgauna pagreitį.

Jeigu iki 2013 m. Marijampolėje buvo atnaujinti tik 6 daugiabučiai namai, tai per 2013-2018 metų laikotarpį jų net 47 ir 3 šiuo metu baigiami atnaujinti.

Atsinaujinimui yra pasiruošę ir dar 15 namų, kurie pasirašę valstybės paramos sutartis.

Pagal valstybės paramos prioritetus pirmumas yra teikiamas ne pavienių daugiabučių atnaujinimui, bet kvartalinei renovacijai.

Marijampolėje ir einame šiuo keliu – esame pasitvirtinę 3 kvartalinės renovacijos projektus, kuriuos įgyvendinus bus sutvarkytas ne tik namas, bet ir aplinka aplink jį, automobilių stovėjimo aikštelės, vandens nuotekų sistemos ir t.t.

Šiluminių energijos sąnaudų mažėjimas po renovacijos ir galimybė atnaujintuose namuose autonomiškai reguliuotis šildymo padavimą, perspektyvoje leidžia ženkliai sutaupyti.

Susiję straipsniai

Close