Marijampoliečiai džiaugiasi - miesto centre dienos metu rasti vietą automobiliui tapo paprasčiau

Marijampoliečiai džiaugiasi – miesto centre dienos metu rasti vietą automobiliui tapo paprasčiau

Dar gegužės mėnesį marijampoliečių įpročiai privalėjo keistis, nes centrinėse gatvėse (P. Butlerienės, Kęstučio, Gedimino ir Vilkaviškio g. prie savivaldybės esančios aikštelės vienoje pusėje) buvo pastatyti ženklai, kurie apribojo stovėjimo laiką darbo dienomis iki 1 valandos. Sulig šių ženklų atsiradimu prasidėjo tiek teigiami, tiek neigiami pokyčiai.

Įvykus permainoms, pasiektas pagrindinis tikslas – centrinėse gatvėse padaugėjo automobilių statymo vietų. Atvykę gyventojai į miesto centrą džiaugiasi, kad gali kur kas greičiau rasti vietą automobiliui ir atlikti einamuosius reikalus įvairiose paslaugų teikimo vietose.

Vis dėlto atsirado naujų problemų ir iššūkių. Pagal Kelių eismo taisyklių Nr. 149: „Palikdamas stovėti motorinę transporto priemonę stovėjimo trukmę ribojančio ženklo galiojimo zonoje, vairuotojas privalo palikti informaciją apie motorinės transporto priemonės atvykimo laiką už priekinio motorinės transporto priemonės stiklo taip, kad ji būtų matoma kitiems asmenims.“ Tai reiškia, kad pastačius automobilį toje vietoje, kur jį galima laikyti tam tikrą laiką, reikia ant lapuko (arba kartoninio laikroduko) nurodyti laiką, kuriuo automobilis buvo pastatytas.

Deja, ne visi vairuotojai laikosi taisyklių ir dažnas nepalieka lapelių ar specialaus laikroduko su nurodytu stovėjimo laiku. Tokiu atveju Viešosios tvarkos skyriaus ir policijos pareigūnai turi teisę skirti administracines baudas nuo 30 iki 90 Eur. Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Paulius Čeponas pripažino, kad kiekvieną dieną randama kelios dešimtys pažeidėjų. „Uždėti lapuką su laiku nėra labai sudėtinga, o kiekvieną nubausti mes tikrai nenorime, tačiau esame įpareigoti galiojančių teisės aktų reikalavimų. Tikimės, kad ateityje gyventojai išmoks šias pamokas ir laikysis visų kelių eismo taisyklių“, – kalbėjo vedėjas.

Marijampolės savivaldybės komunikacijos skyriaus informacija

Susiję straipsniai

Close