R. Juknevičiaus gatvėje išliks dvipusis eismas!

R. Juknevičiaus gatvėje išliks dvipusis eismas!

Rugsėjo 25 d. vyko rekonstruojamos R. Juknevičiaus gatvės atkarpos viešas svarstymas.

Sprendimų, dar iki viešojo svarstymo, buvo ieškota įvairių. Galvota įrengti šviesoforą ties Palangos ir R. Juknevičiaus gatvių sankirta, įvesti vienpusį eismą atkarpoje nuo R. Juknevičiaus link Kokolos gatvės ir uždaryti vieną išvažiavimą ties R. Juknevičiaus 94 namu. Kitas siūlymas buvo įrengti tris žiedines sankryžas, įvesti vienpusį eismą toje pačioje atkarpoje ir panaikinti vieną išvažiavimą į R. Juknevičiaus gatvę.

Ieškant paties geriausio sprendimo buvo kreiptasi tiek į ekspertus, tiek į gyventojus ir prašoma teikti savus pasiūlymus ir juos aptarti viešajame svarstyme. Vakar, rugsėjo 25 d., į Marijampolės savivaldybės organizuotą viešąjį R. Juknevičiaus g. atkarpos rekonstrukcijos svarstymą gausiai rinkosi žmonės. Marijampolės savivaldybės merės pavaduotojas Povilas Isoda, atvykę projektuotojai ir savivaldybės administracijos darbuotojai pristatė visus pasiūlymus, pademonstravo esamą eismo situaciją ir perspektyvas, kaip ji galėtų kisti priėmus vieną ar kitą sprendinį.

Povilas Isoda dėkojo gyventojams, kurie iki viešojo svarstymo aktyviai siuntė savo pasiūlymus ir pastebėjimus ir pasidžiaugė, kad žmonės taip gausiai susirinko.

Diskusijų metu, išklausius gyventojus, taip pat atsižvelgus į galiojančius ir visiems privalomus teisės aktus, buvo priimti rekonstrukcijos sprendiniai, kuriais atsisakyta minties įvesti vienpusį eismą pro R. Juknevičiaus gatvės 72, 74, 76 ir 78 namus paliekant dvipusį eismą ir atnaujinant šaligatvius bei užklojant naują asfalto dangą. Taip pat nebus naikinamas vienas iš išvažiavimų į R. Juknevičiaus gatvę. Kadangi viena iš spūsčių priežasčių yra chaotiškas pėsčiųjų judėjimas ties Sūduvos gimnazija esančia perėja – čia bus įrengtas reguliuojamas šviesoforas. Taip pat R. Juknevičiaus ir Palangos gatvių sankirtoje bus įrengta žiedinė sankryža.

Įvedus šiuos pasikeitimus, bus vykdoma stebėsena. Matant, kad eismas išlieka mažai pralaidus – bus įrengtos dar dvi žiedinės sankryžos ties Šiaulių ir Kokolos gatvių sankirtomis su R. Juknevičiaus gatve.

„Vykęs viešasis svarstymas įrodė, kad kai į susirinkimą atvyksta ne 5 ar 8 žmonės, bet ateina visi, kuriems rūpi – vyksta puikūs kompromisiniai pokyčiai. Todėl raginame gyventojus – visuomet būkite aktyvūs, nes norime, kad Jūs būtumėte sprendimų priėmimo proceso svarbiausia dalimi“, - kalbėjo P. Isoda.

 

Marijampolės savivaldybės komunikacijos skyriaus informacija

Susiję straipsniai

Close